Kifizették a milliókat, házi őrizetbe kerülhet a Viking kapitánya

2019. június 12. 10:31

Nyomkövetőt kell viselnie az ukrán férfinak – tudta meg a 24.hu.

2019. június 12. 10:31

A másodfokú bíróság helybenhagyta az elsőfokú bíróság határozatát és 15 milliós óvadék ellenében szabadlábon védekezhet tovább az ukrán hajóskapitány – tudta meg a 24.hu.

Tóth M. Gábor, Jurij C. ügyvédje a lap megkeresésére azt mondta, hogy a Fővárosi Törvényszék további magatartási szabályként előírta, hogy a kapitánynak heti két alkalommal személyesen jelentkeznie kell a nyomozóhatóságnál. A férfi jogi képviselője szerint a másodfokon eljáró bíróság példás és iránymutató döntést hozott. Mint mondta, az óvadékkal kiengedett hajóskapitánynak nyomkövetőt kell viselnie, és nem hagyhatja el Budapest területét.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Gyere hozzánk podcastet készíteni!

Gyere hozzánk podcastet készíteni!
Tovább a cikkhezchevron

Mint írják, megkeresték a másodfokon eljáró Fővárosi Törvényszéket, ahol Szabó József szóvivő megerősítette, hogy a korábban említett szigorításokkal helybenhagyták az elsőfokú bíróság határozatát. A Viking Sigyn szállodahajó kapitányát a nyomozók halálos tömegszerencsétlenséget okozó vízi közlekedés veszélyeztetésével gyanúsítják.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Gyere hozzánk podcastet készíteni!

Gyere hozzánk podcastet készíteni!
Tovább a cikkhezchevron

Összesen 168 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
dick52
2019. június 13. 07:34
Lassan már az egész ország a bíróságokon röhög.
Válasz erre
1
0
Kanóc
2019. június 12. 15:18
Honnan volt a 15 milla?
Válasz erre
3
0
annamanna
2019. június 12. 14:16
Ha a fickó szimplán véletlenül okozott volna balesetet, de egyébként jó a lelkiismerete, akkor ezt a pénzt (sőt ennél többet is) azonnal felajánlott volna az áldozatok családjainak, és ő maga maximálisan együttműködik a rendőrséggel, mindenben aláveti magát, igyekszik segíteni a nyomozást, elismeri a felelősségét stb. Mivel ezekből egyet sem csinált meg, ezért akármi is van a háttérben, a fazon BŰNÖZŐ. Úgy viselkedik, mint egy gazember. Ha nem is szándékosan okozta a balesetet, de "bevonzotta" a gonoszságával.
Válasz erre
6
3
TAVIROZSA
2019. június 12. 13:12
Ennyit tudott "alkotni" a független bíróság ?? Szégyenletes, sőt kegyeletsértő !! Tuti, hogy el fog tűnni a kapitány, 100 % ! Akkor a döntést hozó bíró viseli a következményeket ??
Válasz erre
2
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!