Geréb Ágnes ellen otthonszülési ügyek miatt emeltek vádat. Az egyik esetben ikerszülésben az egyik gyermek holtan jött világra, a másikban pedig a gyermek maradandó egészségkárosodást szenvedett, és fél évvel később meghalt.
A Fővárosi Ítélőtábla január 9-én elutasította a perújítási kérelmet, így jogerős maradt a Geréb Ágnes ügyében 2012-ben hozott döntés. A szülész-nőgyógyászt halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétsége miatt indult büntetőügyben jogerősen két év fogházra ítélték és tíz évre eltiltották a szülész-nőgyógyászi és a szülésznői foglalkozástól.
(MTI)