Még egy remek hely a harmadik világháború kirobbantására – igencsak forrósodik a helyzet az Északi-sarkon
Nukleáris elrettentés, flották és bombázók – ez az a hely, ahol a Nyugat igazán tarthat Oroszországtól, mutatjuk, miért!
Nem Moszkva befolyásának eredménye a nyugati országok az új ukrán oktatási törvényre adott reakciója – jelentette ki Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő.
A nyugati országoknak az új ukrán oktatási törvényre adott reagálása magától értetődő és természetes, nem pedig Moszkva befolyásának eredménye – jelentette ki Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő pénteken, a Krím félszigeti Szimferopolban tartott sajtóértekezletén.
„Oroszország kommentálta ezt a törvényt, amiért Kijevtől megkapta a soros szennyadagját abban az értelemben, hogy állítólag mi bujtogatjuk a többi országot, és hogy koalíciót hozunk létre Kijev ellen. Ez természetesen nem így van, soha senkit semmire nem bujtogattunk” – hangoztatta a szóvivő azzal kapcsolatban, hogy az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése (PACE) 80 százalékos többséggel csütörtökön sürgősségi határozatot fogadott el, amelyben kifejezte aggodalmát az új ukrán oktatási törvény miatt. A PACE határozata szerint a jogszabály megbontja az ukrán államnyelv és a nemzeti kisebbségek nyelvei közötti egyensúlyt.
Zaharova rámutatott, hogy a törvényt „a nemzetközi közösség” annak ellenére minősítette elfogadhatatlannak, hogy az EU szolidáris Ukrajnával, és ezért nem szokta bírálni az országot. Az orosz külügyi szóvivő feltette a kérdést, hogy miként is lehetne a maguk teljességében végrehajtani az ukrajnai válság rendezését célzó minszki megállapodásokat, ha Kijev ilyen oktatási törvényt fogad el. Zaharova véleménye szerint Oroszország nyugati partnerei „tökéletesen értik”, hogy ki akadályozza a minszki megállapodások végrehajtását, és azok megvalósítása érdekében megpróbálnak hatást gyakorolni Kijevre.
(MTI)