2008 óta kordonokkal, a külvilágtól elzárva tartják meg évente a Budapest Pride-ot. Az Index viszont azt írja, a szervezők idén változást követelnek –azt mondják, ebben az évben nem hajlandóak hermetikusan elzárt területen felvonulni. Erről Karlik Cintia, a Pride szóvivője beszélt az Indexnek. Ő úgy fogalmazott, ahol a rendőrség ellentüntetőkre számít, ott indokoltak a kordonok, a menet teljes hosszában viszont indokolatlannak tartják azt.
Karlik szerint a kordonozás sérti a résztvevők gyülekezési jogát. Így az alapjogi ombudsman szerint bár a gyülekezési jog ezzel nem sérül, a felvonulók nem tudják szabadon kinyilvánítani a véleményüket.