Mindenki Trump győzelméről beszél – Orbán Viktor szerepéről már most megkezdődött a vita
Azt találgatják, ki lenne a jobb „híd” az Egyesült Államok és Európa között.
Mert ez nem úgy megy, hogy odaszólunk a Diginek, a T-nek meg a UPC-nek, azaz a román piacon jelenlévő, három legnagyobb szolgáltatónak hogy tegyétek már bele a magyar nemzeti sportadót az ottani kínálatba, holnaptól, jó? Mertkülönben.
„A BL, a foci-vb, a Forma-1, az olimpia, de még a magyar NB1 közvetítési jogai súlyos százmilliókat érnek, ott van menten az NB1-ért fizetett 3,5 milliárd vagy a BL-ért kicsengetett 4,3 milliárd forint. Ezeket a jogokat területi alapon adják el, és nem úgy, hogy »Magyarország területére, és a határon túl élő magyarok, de szigorúan csak a bizonyítottan magyarok, nem kamumagyarok vevőkészülékét illetően«.
Az adott országra érvényes jogokat pedig már megvették, kifizettek érte egy talicskányi pénzt, és kaptak érte kizárólagosságot, jelen esetben Románia területére. És ha ezt egy magyar tévé megsérti, akkor per lesz, amiből nem lehet jól kijönni. A másik megoldás az, amit a műholdon továbbított, így ezen a féltekén nagyjából mindenütt fogható Duna World esetében is történt: ha olyan közvetítés kerül képernyőre, ami területi korlátos, akkor azt nem lehet a határon túl nézni, mert földrajzi alapon korlátozzák a hozzáférést. Akkor meg minek az M4 a csomagban?
Ez nem az a helyzet, amiben Semjén Zsolt bármit is el tud érni bárhol, mert nem foglalkoznak vele, mert ebben a kérdésben pont akkora nímandnak számít, mint maga a miniszterelnök. A kormányzás nem ilyen egyszerű, és bár Lázár János fogadóóráján már láttuk, hogy van olyan magyar politikus, aki tényleg azt hiszi magáról, hogy ő a közmondásos Mátyás király legújabb reinkarnációja, ez azon a szinten amin a közvetítési jogok kérdése dől el, semmit nem számít.”