Az Együtt-PM felszólítja a kormányt, hogy haladéktalanul léptesse életbe a menzarendeletet, „hogy gyermekeink egészségesebb ételhez jussanak!”, egyben bírálják a kormányt, mert szerintük politikai érdekből halasztották el annak bevezetését.
A szövetség kedden közleményt juttatott el az MTI-hez, azt követően, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma múlt héten bejelentette: szeptember helyett jövő január 1-jén lép hatályba a közétkeztetésről szóló rendelet, amely az iskolai menzák mellett a kórházakban adandó ételek elkészítését, tápanyagtartalmát is szabályozza.