Lezárták a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. (TakarékBank) állami tulajdonban lévő részvényeinek adásvételét. Az értékpapírok több mint 9 milliárd forintos vételárát a vevő megfizette, az egyik eladó, a Magyar Posta azonban addig nem ruházza át a részvényeket, amíg azokat a Fővárosi Törvényszék átmeneti végzésében elrendelt elidegenítési tilalom terheli – közölte TakarékBank értékesítésére létrehozott Közös Értékesítési Bizottság hétfőn az MTI-vel.
A Magyar Fejlesztési Bank Zrt. és a Magyar Posta Zrt., valamint a Magyar Takarék Befektetési és Vagyongazdálkodási Zrt. között a Magyar Takarékbank Zrt. részvényeinek adásvétele tárgyában 2014. március 10-én létrejött jogügylet szerinti tranzakció zárása megtörtént, az értékpapírok vételárát a szövetkezeti hitelintézetek közel 75 százalékos tulajdonában álló társaság megfizette – áll a közleményben.