Civilek is tárgyalni akarnak a bankszövetséggel

2013. szeptember 12. 10:56

Egyeztetést kezdeményeznek a devizahiteleseket képviselő civil szervezetek a Magyar Bankszövetséggel, hogy november elsejéig közösen találjanak megoldást a devizahitelek kivezetésére. Az egyesületek a folyamatban lévő végrehajtási eljárások felfüggesztését kérik a bankoktól.

2013. szeptember 12. 10:56

A pénzügyi jogok biztosa csütörtökön közleményben tudatta az MTI-vel, hogy a devizahiteleseket képviselő civil szervezetek készek tárgyalóasztalhoz ülni a Magyar Bankszövetséggel annak érdekében, hogy a kormányzat által meghatározott időpontig, azaz november elsejéig közösen találjanak megoldást a devizahitelezés hazai pénzügyi rendszerből való kivezetésére.

Doubravszky György a devizahitelesek érdekeit képviselő szervezetek felkérésére közölte: a párbeszédet felajánló, a devizahiteleseket képviselő civil szervezetek, a Hiteles Mozgalom; a Hiteles ügyvéd; az Otthonvédelmi Tanács; a PITEE; valamint a Széchenyi Hitelszövetség képviselői egyetértenek abban, hogy csak nyitott kezdeményezéssel lehet érdemben képviselni a hitelesek érdekeit, vagyis várják további civil szervezetek csatlakozását. 

A devizahiteleseket képviselő civilek Doubravszky Györgyöt, a pénzügyi jogok biztosát kérik fel a felek közötti közvetítésre a tárgyalások megkezdéséig. 

A civilek üdvözlik a kormányzat és a Fidesz arra irányuló határozott szándékát, hogy az érintettek a lehető legrövidebb időn belül találjanak végleges megoldást a súlyos, százezrek egzisztenciáját fenyegető devizahitelezés problémájára. Különösen fontosnak és előremutatónak tartják azt a Rogán Antal frakcióvezető és Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter által egybehangzóan megfogalmazott igényt, hogy a deviza alapú hiteleket folyósító pénzintézetek elsőként a devizahiteles ügyfeleikkel tárgyaljanak a lehetséges megoldási javaslatokról” – olvasható a közleményben.

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
oskar
2013. szeptember 12. 11:28
2009-ben amikor kezdett felmenni a Svájci frank egy devizahiteles a pofámba röhögve mondta, hogy még így is jobb mint egy államilag támogatott forinthitel. Valóban. Kiszámoltam. 4,1 millió hitel törlesztőrészlete nem igazán sokat csökkent a jegybanki alapkamat csokkenése miatt. Csányi valóban uzsorás. Ez a véleményem nekem is. A 4.1 millió hitel kezelési költsége évi 80 ezer körül van. 15 évre az 1.2 millió. Mit kezelnek??????? Egy normális tételes kimutatást nem kaptunk 10 év alatt. csak megjegyzem. A centrál lakóparkban vett a lányom egy lakást. Fizettünk az OTP-nek hitelbírálati díjat. Gondolom megvizsgálták az ingatlant, hogy megfelel-e jelzálognak. Aztán közjegyzői díj. Aztán: mégegyszer közjegyzői díj mert a helyrajzi szám amit a centrál park leadott nem egyezettt. Csak megkérdezem mit csinált a hitelbíráló????? Aztán: Vártam a szerződés megkötése után, hogy folyósítsák a hitelt. Vártam-vártam. Aztán rákérdeztem. Akkor megmondták, hogy nem egyezik a helyrajzi szám és ezért új szerződés kell. Megcsináltuk. 2004-ben mivel ez a baki bejött -nem a hitelfelvevő volt a hibás!!!!- 70 ezer forint hiteltartási díjat vontak le. Nem tudtam volna csak perelni. De kit is???? Csányiék csak azon voltak, hogy nekik a többlet pénz beérkezzen. Uzsorások!!!!!
Diner Man
2013. szeptember 12. 11:03
Ideje, hogy a nagypatájú Patai azokkal is tárgyaljon, akik bármikor képesek félmillió embert kivinni az utcákra.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!