A Párbeszéd Magyarországért szerint a Nemzeti Földalapkezelő (NFA) „egyértelműen el akarja tüntetni a földbérletekkel kapcsolatos visszaélések nyomait”. Szabó Rebeka országgyűlési képviselő szerint ezt bizonyítja az NFA földbérletpályázatainak kezelését módosító kormányrendelet, amelyet pénteken tettek közzé, és szombattól hatályos.
A politikus szombati, budapesti sajtótájékoztatóján kifejtette: a pályázatokat a jövőben csak egy példányban kell benyújtani az alapkezelőhöz, közjegyzőnél már nem kell azokat letétbe helyezni. A korábbi pályázatok letétbe helyezett beadványait megsemmisítik, az alapkezelő pedig minden vesztes pályázatot visszaküld a gazdálkodónak, vagyis nem őrzi meg őket. Szabó Rebeka szerint ennek katasztrofális következménye lesz a földpályázatok ellenőrizhetőségére nézve, hiszen a pályázatok összehasonlíthatatlanná válnak.