A Magyar Szerencsejáték Szövetség azt szeretné, ha úgy alakítanák át az online szerencsejáték-piac szabályozását, hogy a hazai vállalkozások is egyenlő eséllyel indulhassanak.
A nemzetgazdaság érdekeit szem előtt tartva, úgy alakítsák át az online szerencsejáték-piac szabályozását, hogy a hazai vállalkozások is egyenlő eséllyel léphessenek piacra – szorgalmazza a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSzSz) a terület szabályozására készült törvénytervezettel kapcsolatban. Közleményük szerint a kormány eddig a gazdaság több területén is kinyilvánította, hogy a hazai vállalkozásokat szeretné helyzetbe hozni, erre az online szerencsejáték szabályozása során is törekedni kell. A magyar játékosok pénzéből származó bevételek a magyar vállalkozásokat és a költségvetést gyarapítsák, és hazai munkahelyek létesüljenek azokból.
A kormány törvénytervezetében szereplő, játéktípusonkénti 100 millió forintos évi koncessziós díj mellett azonban a hazai vállalkozások az illegális szolgáltatás miatt kialakult piaci hátrányukat aligha tudják majd ledolgozni – értékeli az MSzSz. A szövetség szerint a tervezet az illegálisan működő oldalakat hozza helyzetbe, hiszen a szerveralapú nyerőgépeknél beszedni tervezett 33 százalékos adó helyett egy lényegesen kedvezőbb, 20 százalékos adót javasol. Ugyanakkor a több száz milliós koncessziós díj, valamint a hazai vállalkozások számára megfizethetetlen – 200 millió forintos – törzstőke-előírások gyakorlatilag kizárják a magyar tulajdonú cégeket erről a piacról.
Az MSzSz tagjai úgy látják, bár a nyerőgép iparág betiltása mérhetetlen károkat okozott, egy nemzeti kormány vélhetően nem a külföldi érdekeket akarja előtérbe helyezni. A szövetség kész arra, hogy a nemzetgazdaság és a piac hazai szereplői számára is megfelelő javaslatait megvitassa a törvényhozókkal – áll a közleményben.