Papp Gábor ügyvéd azt mondta: „döbbenten hallgattam Antal Attila szavait, amikor vallomásában kitért arra, hogy házi őrizete alatt elmentek érte a rendőrök, bevitték, és azt mondták neki, hogy Mesterházy Ernőre kell terhelő vallomást tenni”. Az ilyen eljárás jogállamban elfogadhatatlan és törvénytelen. Mindez felveti: „mi indokolta, hogy Antal Attilát egy nappal az őrizetbe vétel és a gyanúsítás után vigyék be, és Mesterházy Ernőről kérdezzék, ha az a gyanú egyébként alapos lett volna?” – tette fel a kérdést.
A védő véleménye szerint az ügyészség eljárása a még ki nem hallgatott vádlottakat védekezésükben befolyásolja, félelemmel töltheti el. Papp hozzátette: ha igaz az a sajtóhír, hogy Mesterházy Ernővel és Antal Attilával szemben hamis vád miatt eljárást kezdeményezett az ügyészség, akkor „nyomatékos kétség fér” az elfogulatlanságához. Ez esetben meg kell fontolniuk, hogy kizárási indítványt terjesszenek elő – fűzte hozzá az ügyvéd.
Kutron Katalin ügyész hangsúlyozta: hamis vád ügyében a bíróság rendelkezhet jelenleg eljárás megindításáról. „Kétséget kizáróan” megígérheti, és ezért az ügyészség szavatol, hogy ha az eljárás jogerősen befejeződik, akkor az ezekre vonatkozó állításokat hivatalból felülvizsgálják – tette hozzá.