Március 23-i közgyűlésén a Repropress Magyar Lapkiadók Reprográfiai Szövetsége újra elnökévé választotta Hivatal Pétert – írja a Médiapiac. Az ülésen megvitatták és elfogadták az elnökség éves jelentését, illetve a 2011-es zárszámadást és az idei költségvetési előirányzatot.
A Médiapiac emlékeztet: 2011-től már a napilapkiadók is részesednek a szerzői jogok után járó reprográfiai díjakból. A díjat elsősorban a fénymásoló készülékek gyártóinak, az azokat először forgalomba hozó személynek, illetve az ilyen készülékeket ellenérték fejében üzemeltetőknek kell megfizetniük – olvasható a portálon.