Hajdú Péter: Magyar Péter bement a Partizánba, és tolt egy Mónika show-t (VIDEÓ)
A műsorvezető-producer elárulta azt is, szerinte van-e Orbán Viktornak alternatívája.
Több országban figyelemmel kísérték a nagykövetségek a nemzetközi harcigép-eladásokat - derül ki a WikiLeaks által kiszivárogtatott, Népszava által is közölt iratokból. A dokumentumok szerint Orbán Viktor 2008-ban belátta: károkat okozott a Gripen-vásárlással és az Irakban állomásozó magyar kontingens hazahozatalával.
„Az Orbán-kormány időszakában meghozott döntés, hogy Gripen harci gépeket vásároltak, korlátozott haszonnal járt Magyarország európai uniós kapcsolataiban, és semmiféle hasznot nem hozott a NATO-tagságot illetően” - írta a 2006-os választások előtt elemzésében Philip Reeker nagykövet-helyettes, hozzátéve: a Gripen-ügylet „nyugtalanító emlékeket idéz fel arról, hogy a Fidesz mindig képes meglepetéseket okozni”.
A Fidesz húsz évét összefoglaló jelentésében, 2008 áprilisában April Foley nagykövet már hajlamosnak mutatkozott fátylat borítani a rossz emlékű Gripen-döntésre - összegzi a Népszava. „A Fidesz figyelemreméltó eredményességgel javította kapcsolatait a transzatlanti közösséggel” - vélekedett a nagykövet, akinek beszámolójából az is kiderül, hogy Orbán Viktor akkora már megbánta, hogy nem az F-16-osok mellett döntött.
„Orbán - magánbeszélgetés során - elismerte, hogy milyen károkat okozott saját reputációjának és pártja amerikai kapcsolatainak, egyrészt a Gripen-vásárlással, másrészt pedig azzal, hogy megvétózta az Irakban állomásozó magyar kontingens továbbszolgálását. Az elmúlt években a Fidesz-elnök robusztus atlantista külpolitikai irányvonalat alakított ki - a NATO-bővítéstől az energiabiztonságig számos kérdésben” - írta April Foley.