Válságadót vezet be a kormány

2010. október 13. 15:57

A válságadót három évre vetné ki a kormány. A telekommunikációs cégektől évi 61 milliárd forint, az energiaszektor cégeitől évi 70 milliárd, a kereskedelmi vállalatoktól évi 30 milliárd adóbefizetést várnak. A kormány 2011. december 31-ig felfüggeszti befizetéseit a nyugdíjalapba és felmondja a PPP-s szerződéseket.

2010. október 13. 15:57

A kormány második intézkedési csomagja az arányos teherviselés elvén alapul majd, mondta Orbán. Az akciótervet hétfőn terjeszti a parlament elé. „Azokon lesz a sor, akik eddig nem vállaltak részt a nehézségek leküzdésében. Azoktól kérünk pénzt, akiknek van profitja. Szélesítjük az együttműködés gazdaságpolitikáját” - fogalmazta meg azt, hogy valamilyen formában pénzt vonnak el a nyereséget termelő vállalkozásoktól. „Válságadókat fogunk bevezetni” - mondta a miniszterelnök.

A válságadót három évre vetné ki a kormány. A telekommunikációs cégektől évi 61 milliárd forint, az energiaszektor cégeitől évi 70 milliárd, a kereskedelmi vállalatoktól évi 30 milliárd adóbefizetést várnak. A kormány 2011. december 31-ig felfüggeszti befizetéseit a nyugdíjalapba és felmondja a PPP-s szerződéseket.

Orbán Viktor felvezetőjében arról beszélt: a világban nagy változás zajlik, az eddig megismert világnak vége. A változó világra az erősebb állam és a társadalmi cselekvés lehet a válasz, és ezt most is így gondolja a miniszterelnök. „Világunkban tektonikus mozgások zajlanak. Tabuk és dogmák dőlnek meg nap mint nap.” Orbán szerint mindenki számára nyilvánvaló, hogy új világrend van. Ezt bizonyítja szerinte az is, hogy az elsősorban a nyugati országokat sújtó pénzügyi válság után Afrikában és Ázsiában indult rohamos fejlődésnek a gazdaság. Ebben az új világrendben kell sikeres, versenyképes országgá tenni Magyarországot, de ehhez előbb fel kell tárni a válság okait.

Összesen 292 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Rücsök
2010. október 14. 17:09
Ha a Gyurcsány vagy a Bajnai csinált volna ilyen intézkedéseket, micsoda fröcsögés lenne itt.
medve
2010. október 14. 14:52
Ma bejelentette Matolcsy, hogy dolgoznak azon, hogy akik a befizetők, azok ne szívják meg az elmaradást.
MakkA
2010. október 14. 14:37
Amúgy a nyugdíjakkal speciel tele van a képtávíróm. Ma Magyarországon 10-ből 7 gyermek éhezik, 100 nyugdíjasból meg 1 (azaz egy). Ráadásul nyugdíjasból sokkal több van, mint gyemekből, tehát sokkal de sokkal több gyermek él szar körülmények között. Persze értem én: a nyugdíjas szavazhat, még ha fogalma sincs, hogy mi is történik körülötte, a gyermek meg nem - pedig a szavazás pont az ő jövőjéről szól. (Én megszüntetném a nyugdíjat, és a szavazati jogért meg kellene harcolni. A gyermekek után pedig járna szavazati plusz jog.) MA
denever
2010. október 14. 13:52
sok okosnak még eddig nem esett le a lényeg. a szolgáltató cégnek nincs pénze, az államnak nincs pénze, a banknak sincs igazán. minden pénz és vagyon a fogyasztóé. a bank a fogyasztó befizetéséből meg a fogyasztó által birtokolt részvények fedezetéből nagyfiú. most ott vagyunk beszopva, hogy a fogyasztó nem tud vásárolni, mert nincs forrása. nincs mit költeni, és a fodrász, a telefonszolgáltató meg a boltos bevétele csökken. aztán csökken az autóeladás, csökken az autóalkatrész-beszállítók bevétele, csökken az alapanyaggyártók bevétele. és ez a lassuló gazdaság, élő egyenes adásban. ha a fogyasztónál több pénz marad, mert csökken a jövedelemadója, akkor többet fogyaszt. a társadalom elhanyagolható része takarékoskodik, a legtöbb ember a határon vergődik, ezért a carpe diem életérzés. ha meg fogyaszt, akkor a szolgáltató bevétele nő. ezzel nő az adója is, a különadója is. de a fő, hogy a bevétele nő - és közben a fogyasztó jobban érzi magát, mert _kapott_valamit_. ez ettől még ugyanolyan adó, csak nem az APEH, hanem a gázszolgáltató szedi be, és a végén az állam zsebébe vándorol. csak közben a növekvő fogyasztásból profitál a gazdaság. tehát ha a szolgáltatók áthárítják a fogyasztóra a megnövekedett terheket, az nem baj. 1%-ba nem hal bele senki, HA _megvan_mellé_a_beígért_szja_csökkentés_. és a végén az egyensúly is eljöhet, mert sokkal jobb valamiért fizetni, ha kapunk valamit (gázt, tévét, faszon hegedülő okostelefont), mintha betoljuk adóba, és az állambácsi épít belőle jó korrupt módon négyes kőröshegyi margithídat a csepeli szennyvíztisztítóba. egyébiránt így az "adófizetési" morál nő, hiszen a kiadásaidat rendezned kell, különben nem lesz TV, víz vagy áram. míg ha elcsalod az szja-t, akkor retteghetsz az apehellenőrtől, HA rádkerül a sor.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!