Vihar zúdul az országra, már a figyelmeztetést is kiadták (Videó)
Estére 22 és 29 fok közé csökken a hőmérséklet.
A Katonai Biztonsági Hivatalnál folyó vizsgálat megállapította, hogy a szolgálat korábbi vezetése valószínűsíthetően adminisztratív hibát követett el. Ugyanis a kapcsolat megszűnése ellenére is csak 2009 májusában zárták ki a KBH rendszeréből Cs. Istvánt, a romagyilkosságok egyik gyanúsítottját.
Cs. Istvánt szerződéses katonai szolgálatának idején – a KBH korábbi vezetésének állításával ellentétben – valóban beszervezték. Folyamatosan kapott feladatokat és adott jelentéseket a későbbi, fél éves koszovói külszolgálata idején is, amely 2008 februárjában ért véget. Cs. István ezt követően egészségügyi szabadságon volt, és tartótisztjének állítása szerint a 2009-ben történt leszereléséig nem találkoztak – olvasható a tárca közleményében.
A honvédelmi minisztérium szerint viszont 2009 júliusának végén a KBH akkori vezetése elrendelte, hogy a kapcsolattartók keressék meg informátoraikat és a romagyilkosságokkal kapcsolatosan kérdezzék őket. Ekkor találkozott Cs. István és a tartótisztje. A jegyzőkönyvek tanúsága szerint azonban érdemi információ nem hangzott el. Cs. Istvánnak a 100 millió forintos „vérdíjra” utaló kijelentését a kapcsolattartó nem ítélte annak.
A közleményben kitértek arra, hogy Hende Csaba honvédelmi miniszter az előző Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának tagjaként részt vett a romagyilkosságokkal kapcsolatos titkosszolgálati felelősség vizsgálatában. A KBH működésére ott szerzett tapasztalatai alapozták meg többek között, hogy a tárca átvétele után haladéktalanul leváltotta a KBH korábbi főigazgatóját, és mindkét helyettesét, majd néhány héten belül további 53 fő került felmentésre, illetve nyugállományba.