Tőkés László váltja Sólyom Lászlót?

2010. június 07. 15:15

Schmitt Pál tűnik a legesélyesebbnek a köztársasági elnöki pozícióra, de fideszes körökben beszélnek még Vizi E. Szilveszter, Pálinkás József és Tőkés László jelöléséről is. Ha Schmitt lesz a befutó, Kövér László váltja őt a házelnöki székben.

2010. június 07. 15:15

Schmitt Pál, az Országgyűlés elnöke a legesélyesebb arra, hogy Sólyom Lászlót váltsa az államfői poszton, akinek kormányzópárti újrajelölése nagyon minimálisan képzelhető csak el, értesült fideszes körökből a Független Hírügynökség. Ha Schmitt Pált köztársasági elnökké választják, az új házelnök Kövér László lehet. Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője hétfőn jelentette be, hogy június 29-én szeretnének szavazni az új államfő személyéről. Lázár közlése szerint Orbán Viktor megkérte arra, hogy az előkészítéssel kapcsolatos lépéseket végezze el, ami azt jelenti, hogy június 28-án egészen biztos, hogy végső döntést fog hozni a Fidesz-KDNP-frakció az elnökjelöltjük személyéről. Sólyom László ötéves mandátuma egyébként augusztus 4-én jár le.

Összesen 69 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Von Siebenbuergen
2010. június 08. 10:05
Mielőtt valaki okos tovább boncolgatná a Los Angeles témát, Schmitt saját szavai anno az index Törzsasztalon: "Tamerlán: - Tisztelt Schmitt úr! Ön igen szép sportolói, sportvezetői és diplomáciai életutat mondhat magáénak. Meglehet, hogy nemsokára megpályázza a főpolgármesteri posztot. A karrierje egyes állomásain egyre több ember érdekében kellett jól tevékenykednie. De volt, amikor a képviseltek érdekei ellen lépett. Legalábbis az 1984-es olimpiai bojkottról szóló híradásokból következtethetően. Mind a hivatalos tudósításokból (Népsport, 1984 május-augusztusi számok), mind az akkori néhány szamizdat -cikkből az derül ki, hogy a MOB egyhangúlag, ellenszavazat nélkül állt a bojkott mellé. (Ezzel szemben a lengyelek csak szótöbbséggel szavazták meg.) Nyilvánvaló, hogy a bojkott politikai döntés volt, de a részvételt mégiscsak a MOB - on keresztül lehetett lemondani. Ön akkor a MOB főtitkára volt, de egyúttal már a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja is. - Miért nem állt ki a magyar sportolók olimpiai részvétele mellett, noha NOB -tagként (más sportvezetőkkel szemben) nem sokat kockáztatott volna? - Miért nem jelezte valamilyen formában a bojkott elleni tiltakozását, a sportolókkal való együttérzését (pl. az itthon maradással)? - Két akkori Népsport-cikkben (84/07/28, 84/08/01) is az áll, hogy Ön még Samaranch -elnöknek is felrótta, hogy az a beszédének már a legelején a bojkottal foglalkozott. Miért? - Ha mindez valóban így történt, mikor követte meg nyilvánosan a cserbenhagyott sportolókat? Válaszát előre köszönöm. Schmitt Pál: - 1984-ben az olimpiai bojkott döntését Moszkvában hozták, nem Magyarországon. Az erről mégis döntést hozó MOB közgyűlésén magam nem vettem részt, mert éppen Szófiában tartózkodtam. Nem vagyok Don Quijote, aki szélmalomharcot folytat, de azt nem vállalom, hogy cserbenhagytam volna a sportolókat. 1984 májusában két hónapja voltam NOB - tag, nem voltam a magyar döntéshozó politikai gépezet tagja, az egyetlen fórum ahol tiltakozhattam a Központi Bizottság volt, ahova behívtak a párt székházba és közölték velem, hogy az olimpiai eskütételt technikai okokra hivatkozva halasszuk el. Én akkor kifejeztem megdöbbenésemet és sajnálkozásomat a várható bojkott miatt, de úgy láttam, hogy az engem utasítók is utasításra cselekedtek." Ennyi, meg volt döbbenve. Meg hazudik is, mert kurvára nem csak a Központi Bizottságnál tiltakozhatott volna. Úgyhogy ennyit erről a nagyformátumú senkiről.
blogen
2010. június 07. 22:10
Tőkés László lenne a legjobb választás, a legrosszabb Schmitt. Tőkés László egy Lech Walesa-hoz hasonlóan az egész világon ismert antikommunista személyiség akiről köztudott, hogy kiállt a szabadság mellett a diktatúrával szemben, továbbá hatalmas előnye, hogy rávilágít a magyarság helyzetére is a világ előtt, hogy van itt Európában egy szétszaggatott nemzet. Schmitt ellenben szánalmas pártkatona, a FIDESZ Szili Katalinja a KE jelöltség szerepében.
gyuszika
2010. június 07. 19:37
A Híradóban mondták a FIDESZ részéről, hogy csak június 29-én hozzák nyilvánosságra jelöltjük nevét. Addig semmit nem árulnak el.
tempetőfi
2010. június 07. 18:33
Tőkés László reakciója: ""Megtiszteltetés az, hogy felmerült e lehetőség, ám ami a végkimenetelt illeti, semmiféle realitása nincs ennek. A nemzeti együttműködés rendszerében nem tisztségeket osztogatnak, hanem munkát és feladatokat. A leglényegesebb, hogy ne torpanjon meg a határok fölötti nemzetegyesítés folyamata, és sikeres legyen az új fejezet a nemzeti ügyeink történetében". http://www.erdon.ro/hirek/romania/cikk/tokes-neve-is-felmerult-allamelnok-jeloltkent/cn/news-20100607-03122820
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!