Laborccal együtt távozott az NBH-vezetők többsége

2010. június 24. 09:03

A Laborc Sándorral együtt távozó vezetők nyugdíjazási kérelmeit az akkor még hivatalban lévő főigazgató minden esetben ellenvetés nélkül hagyta jóvá - Laborccal együtt az NBH vezetőinek közel 85 százaléka távozott, tudta meg a Magyar Nemzet.

2010. június 24. 09:03

Diplomatikusan ugyan, de Balajti László, az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatója arról tájékoztatta az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságát kedden, hogy Gyurcsány Ferenc kormánya politikai célokra is felhasználta a polgári titkosszolgálatokat, értesült a Magyar Nemzet. A személyi konzekvenciákat már levonták - több érintettel szemben fegyelmi eljárás indult.

A Nemzetbiztonsági Hivataltól a vezető beosztású munkatársak csaknem 85 százaléka távozott akkor, amikor a lehallgatási botrányba kevert UD Zrt. elleni feljelentés kudarca miatt Laborc Sándor volt főigazgató is benyújtotta nyugdíjazási kérelmét, értesült a Magyar Nemzet titkosszolgálati forrásokból. Úgy tudják, az egyes igazgatók, valamint több főosztályvezető és osztályvezető jórészt azonos azokkal a tisztekkel, akiket a nemzetbiztonsági bizottság támogatásának hiányában is az NBH élére kinevezett Laborc Sándor helyezett beosztásukba.

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
miloka
2010. június 24. 12:37
Mégis mit várhattunk Laborctól? Elvégre a KGB képezte ki. Csaki a ballibs pártot kellett kiszolgálnia.
Kosinva
2010. június 24. 12:21
Ez örvendetes, de miért kellett megváltoztatni a nevét? Valahogy az Alkotmányvédelmi Hivatal rövidítése (AVH) nekem nem tetszik.
k|M
2010. június 24. 11:33
Vagyis távoztak azok, akik titkosszolgálat helyett Pártszolgálatott működtettek és az eddigi gyanú alapján lehallgattak ellenzéki vezetőket, hozzájuk közel álló gazdasági szereplőket és tanácsadókat. Erre utal Demeter és Balajti nyilatkozata is. Előbbi a hírTV-n azt nyilatkozta, külön titkos pénzalap volt a nagyon titkos felderítésekre, több száz millióval stafírungoltak egy politikai tanácsadó céget (PC), Balajtinak pedig nem volt tudomása az UD hanganyagáról, holott hivatalból tudnia kellett volna róla. Mindezek egyébként az alábbi dolgot erősítik meg: "Ugyanis másokkal ellentétben én tudom, bár valószínűleg nem lenne szabad tudnom, hogy a legkülönbözőbb indokokra hivatkozva, a Szilvásy Gyuri utasítására, a Te tudtoddal, az NBH közel egy éve valóban lehallgatja a Fidesz vezetésével kapcsolatot tartó üzletembereket, politikai elemzőket, a titkosszolgálatoktól a rendvédelmi szervektől eltávozott és a Fidesszel szimpatizáló személyeket, hátha összejön valami a fideszes TOP 10-ről. Hiszen direktben nem lehet elrendelni egy Kósa vagy egy Kövér lehallgatását, ugye? Az mégis csak snassz lenne. Minden más kormányzati állitás hazugság, ami arra épit, hogy az államtitokra hivatkozva mindenki dermedten vigyázba áll és bármilyen jogsértés megúszható. Ráadásul Miniszterelnök úr, ezek a lehallgatások titokban maradnak még az azt hivatalból végző NBSZ előtt is. Ügyesen kitaláltátok, Hetesi Zsolt, korábbi NBSZ főnök aktív támogatásával. Az NBH saját - zárt feldolgozást kér, így csak a Gyuri emberei tudhatják mi van a szalagokon, és csak Ti ketten, miként akarjátok felhasználni. Igaz, kedves Ibolya?" Forrás: http://mandiner.blog.hu/2009/05/04/sotetseg_delben
Senior
2010. június 24. 09:37
"az NBH vezetőinek közel 85 százaléka távozott" Összességében ez még nem lenne baj, ugyan is ezek még a III/II-ből adaptált népek voltak. A probléma az, hogy egy nyugdíjas tisztet nem lesznek képesek semmiféle bizottság elé citálni, ha aktív lenne parancsba kapná. Remélem Pintér az utódszervezetbe átvitt néhány tökös bűnügyi nyomozót, megmozgatni azt a tespedtséget.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!