Fordul a szél: Trump kőkemény üzenetet küldött a világnak – és külön az Európai Uniónak
Ahogy az új amerikai vezetés a hazája boldogulását teszi az első helyre, úgy Európának s benne Magyarországnak is így kell tennie. Kacsoh Dániel írása.
Mindenkinek van egy véleménye, és ez nem biztos, hogy mindig fekete-fehér.
„Most akkor jó, hogy EU-tagok vagyunk, vagy nem jó? Ha nem, akkor lépjünk ki? Ha igen, akkor jöjjön létre az Európai Egyesült Államok? Mindenkinek van egy véleménye (ahogy egy bizonyos testrésze is), és ez nem biztos, hogy mindig fekete-fehér. Mi sem akarjuk megmondani a frankót; döntsétek el Ti, kedves olvasók, hogy hova soroljátok magatokat…
Bár Kinsey egy elég ellentmondásos figura volt (életéről film is készült 2004-ben, Liam Neeson főszereplésével), módszerei pedig erősen megkérdőjelezhetőek (rendszeresen koitált a munkatársaival és a kísérleti alanyaival is, az empirikus tapasztalatok megszerzésének jegyében), de mag a koncepció egyáltalán nem hülyeség.
Legfőbb hiányossága azonban, hogy kizárólag a szexuális aktivitásról beszél, és ez alapján sorolja be az embereket. Így azonban az 1 és 5 értékek statisztikailag inszignifikánsak, a 2-es és a 4-es pedig gyakorlatilag értelmetlen. Mert ha valaki hetero vagy homo, akkor esetleg elő-elő fordulhat, hogy élete során kipróbálja a másik verziót (főleg kíváncsiságból), de az, hogy ezt rendszeresen űzze azonos neműekkel, de továbbra is heteronak tartsa magát (vagy ellentétes neműekkel űzze rendszeresen, de homoként identifikáljon), az kb. nem létezik. Ez esetben simán biszex, és annak is vallja magát.
Sokkal érdekesebb, és valóban árnyaltabb képet, s egyben érdekes adatokat is kapnánk, ha az aktus helyett az attitűdöt helyeznénk el erre a skálára. Vagyis, hogy az adott ember hogyan viszonyul az azonos neműekkel való szexuális kapcsolat gondolatához.”
Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay