Az izraeli miniszterelnök megköszönte Orbán Viktor meghívását
Orbán Viktor péntek reggel hívta meg Benjámin Netanjahut Magyarországra.
Orbán Viktor kifejezetten tart attól, ha sokan és hangosan tiltakoznak ellene. Interjú.
„Május elején kezdett napszámos munkába egy szekszárdi ültetvényen, hogy fizetés helyett ledolgozza a rendőrségi pénzbírságot, amit a dudálós tüntetések szervezése miatt kapott. Hogy bírja a közérdekű kertészkedést?
Tulajdonképpen élvezem a rám szabott »büntetést«. Fizikailag kissé megterhelő, elszoktam a hajolgatástól, de legalább felidézi a fiatalkoromat, amikor édesapámnak segítettem a szőlőben. Jó érezni a friss májusi zápor, az ázott föld illatát, és látni a fáradozás eredményét. És ennél is fontosabb, hogy ez az ellenállás egyik formája.
Így is megmutathatjuk a hatalomnak, hogy nem félünk sem tőle, sem a munkától, és nem fizetünk Pintér rendőrségének. Itt, az uborkapalánták között minden hétfőn érezhetem, hogy Orbán Viktor kifejezetten tart attól, ha sokan és hangosan tiltakoznak ellene. Ő azt akarja láttatni, hogy mindenki támogatja, legalább hallgatólagosan. Be kell bizonyítanunk, hogy ez nem így van.
Ellenállásra biztatja az önkormányzatokat is. »Eljött az idő, amikor meg kell szegni a törvényeket« – írta egy hete Facebook-oldalán, amikor kiderült, hogy a fideszes Böröcz László törvényjavaslata egyszerűen piacra dobná az önkormányzatok lakásállományát, akár tizedáron is. Hogy látja, a megszólítottak mennyire hajlandóak törvényszegésre?
Remélem, hogy lesznek ilyenek. Még fideszes polgármesterek egy része is kiakadt az ezermilliárdos ingatlanvagyon elprédálásának szándékán – én kifejezetten örültem a székesfehérvári Cser-Palkovics András határozott ellenvéleményének; úgy tűnik, ő elég erősnek érezte pozícióját, hogy visszaszóljon.
Ha a kormánypártiak közül néhányan képesek rá, akkor ez ellenzéki vagy független vezetésű településeknek is ellenállást kell mutatni.
Az ugyanis, ami Böröcz neve alatt elszabadulni készül, az önkormányzati rendszernek adott kegyelemdöfés: a szociális ügyintézést leszámítva a kormány rég elvett tőlük minden hatósági jogkört, az iparűzési adó elvonásával kivéreztették, a lakások piacra dobásával pedig a bérleti díjaktól is megfosztanák őket. Ráadásul a javaslat alkotmányellenes. Még a Szájer József laptopján szerkesztett Alaptörvény is kimondja, hogy a tulajdonhoz való jog alapjog, amit csak kivételes esetben és közérdekből, azonnali és teljes kártalanítás mellett lehet felülírni. Ehhez képest Böröcz a piaci érték 15-30 százalékáért kínálná fel a bérlőknek az önkormányzati tulajdonú lakásokat.”