Csak a jól kormányzott, stabil állam, a szuverén gazdaságpolitika garantálhatja a gyors talpra állást.
„Azt már látjuk, hogy csak gazdaságilag erős ország képes a saját erejéből finanszírozni a válságot. Ma nem kell az IMF-hez, a Világbankhoz rohanni kölcsönért. A keleti nyitás politikáját lehetett kritizálni, sőt gúnyolni, de ennek az eredményeként jutunk ma a védekezéshez szükséges eszközökhöz Kínából, Törökországból. Az elmúlt tíz év során az állam megerősítésére tett lépések eredményeként strukturálisan és anyagi-technikai bázisát tekintve is rendelkezésre állnak a védekezéshez szükséges kapacitások és kapcsolatok. Sőt már képesek vagyunk a határon túli magyarok, valamint több balkáni ország megsegítésére is. Ennek politikai, gazdasági hozadéka a következő években válik majd láthatóvá.
Nem véletlen, hogy az unió liberális élcsapata és a magyar ellenzék folyamatos támadás alatt tartja a kormányt, és kiemelt célpontként kezelik a magyar miniszterelnököt. Mert túl éles a kontraszt a nyugati válságkezelés hibáival szemben. Másrészt már most igyekeznek a járvány utáni korszakra készülve gyengíteni, lejáratni Orbán Viktort. De a magyar választók döntő többsége felsorakozott mögé. Bíznak abban, hogy ezt a válságot is sikeresen fogjuk átvészelni az irányítása alatt. Ahogy újjáépültek a tiszai árvíz sújtotta falvak, a vörösiszappal elöntött települések, ahogy sikerült megvédeni Budapestet az évszázad árvizétől, úgy sikerülhet a járvány megfékezése és a gazdasági élet újraindítása is.
Előbb-utóbb ez a krízis is el fog múlni. Akkor pedig majd értékelni kell, hogy ki mit tett, mivel járult hozzá a baj elhárításához. A magyar állam képességeit tovább kell majd erősíteni, mert ez a járvány arra is ráerősített, hogy a piac önmagától nem old meg semmit. Csak a jól kormányzott, stabil állam, a szuverén gazdaságpolitika garantálhatja a gyors talpra állást.”