Orbán Viktor: Magyarország továbbra is a józan hang politikáját követi
Ukrán háború, nemzetközi elfogatóparancs, gazdasági semlegesség, nemzeti konzultáció – ezekről beszélt a Kossuth Rádióban a miniszterelnök.
Ma már nem telik el úgy egy hét, hogy Orbán Viktor barátja, Mészáros Lőrinc, vagy Rogán Antal szomszédja, Csetényi Csaba ne nyerne egy-egy újabb zsíros közbeszerzést.
„Ma már nem telik el úgy egy hét, hogy Orbán Viktor barátja, Mészáros Lőrinc, vagy Rogán Antal szomszédja, Csetényi Csaba ne nyerne egy-egy újabb zsíros közbeszerzést. Kaszinó üzemeltetésére engedélyt pedig ma már kizárólag Andy Vajna kormánybiztos kaphat Magyarországon. De a politikától »független« Magyar Nemzeti Bank elnökének, Matolcsy Györgynek sem esett nehezére több mint 260 milliárd forint közpénz jellegét veszni hagyni, és az általa alapított alapítványokba pumpálni. A közbeszerzéseket konkrét cégekre írják ki, a számlákat túlárazzák, a fideszes többségű Országgyűlésben pedig futószalagon gyártják a korrupciót megkönnyítő törvényeket. Ennek ékes példája a letelepedésikötvény-program, amelynek eddigi hasznát, mintegy 130 milliárd forintot a kormánnyal jó viszonyt ápoló, egyébként adóparadicsomokban bejegyzett, offshore cégek zsebelték be.
Nem túlzás azt állítani, hogy a Fidesz–KDNP intézményesítette a korrupciót, egy olyan automatizmust épített, amely szinte magától pumpálja a közpénzt magánzsebekbe. Mindezt úgy sikerült kivitelezni, hogy a korrupció ellen küzdő civil szervezetek ajánlásait is messzemenőkig »megfogadta« a kormány: teljesen transzparens módon folyik a lopás, mindenki tudja, hogy ki a tolvaj, kihez megy a pénz. Nem is titkolják. Lánczi András, a kormányzat agytrösztjének is nevezett Századvég Alapítvány elnöke egy évvel ezelőtt nyíltan elmondta, hogy »amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája«. Ez a fajta cinizmus már a Fidesz-szavazóknál is kiverte a biztosítékot. A baloldali elhajlással nem vádolható Professzorok Batthyhány Köre által készített elemzésben pedig azt olvashattuk néhány nappal ezelőtt a kormányzatról, hogy »egyes viharos sebességgel elfogadott jogszabályok azt a gyanút ébresztik, hogy nem az egész közösség, hanem csupán egy szűk csoport érdekeit juttatják érvényre«.”