Magyarország diplomáciai mozgástere már Trump beiktatása előtt tágult
Egy 10 milliós ország vezetője közvetítő szerepet játszik Amerika és Oroszország között, békemissziója hozzájárul az ukrajnai helyzet rendezéséhez: ez kulcsállami szerep.
Az viszont biztosnak látszik, hogy bármi is gyújtotta meg a kanócot, az első komolyabb ütést a miniszterelnök vitte be, ahogy e pillanatban ő látszik esélyesebbnek a végső győzelemre is.
„Átláthatatlan céghálózatának köszönhetően Simicskának elég pénze van ahhoz, hogy a hozzá köthető médiumok tovább üzemelhessenek, bár az is tény, hogy állami támogatás nélkül fennmaradásuk ideje véges. Teljes pálfordulásra felesleges számítani (nem csak a törzsközönség elvesztése miatt), de nyilván felerősödnek a kormányzati döntéseket kritizáló hangok.
Az sem valószínű, hogy a két szemben álló fél információkat szivárogtatna ki egymásról. Abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy mindketten túl sokat tudnak a másikról. Az viszont jó kérdés, hogy egy ilyen szoros politikai és gazdasági szövetség felbomlásának milyen következményei lehetnek az ország szempontjából.
Végezetül még mindig benne van a pakliban, hogy rendezik soraikat és kibékülnek. Meglehetősen sok racionális érv szól emellett a szcenárió mellett, és korábban is volt már rá példa, hogy Orbán Viktor megbocsátott olyanoknak, akik közel álltak hozzá (pl. Áder, Rogán). Az persze kérdés, hogy Simicska Lajos mennyire elnéző, és képes lenne-e túltenni magát (a saját bevallása szerint) Orbán személyével és politikájával kapcsolatos csalódásán. Figyelembe véve az ügy eddigi pályáját mi úgy látjuk, erre egyre kevesebb az esély.”