Milliárdok kerülnek a magyar családok zsebébe – örömhírrel jelentkezett Orbán Viktor (VIDEÓ)
A miniszterelnök bejelentette, hogy az állampapírok után 2025-ben 1700 milliárd forintnyi kamatot fizettünk ki a magyar lakosságnak.
Hogy Esztergom működésképtelenné tétele Orbán Viktor parancsára történt, ezt nemcsak az a feltételezés támasztja alá, hogy ebben az országban nincs olyan lényeges döntés, amit ne ő hozna meg, hanem Meggyes Tamás története is.
„A sajátomon kívül két városról, Esztergomról és Budaörsről tudok többet, mint az ország többi településéről. Esztergomról a sajtóból, Budaörsről saját tapasztalataim alapján. Ezért aztán elképedve olvastam a Fidesz-KDNP polgármesterjelöltjeivel készült interjúkat a kormány újságnak nevezett propagandakiadványában. (...)
(Hogy Esztergom működésképtelenné tétele Orbán Viktor parancsára történt, ezt nemcsak az a feltételezés támasztja alá, hogy ebben az országban nincs olyan lényeges döntés, amit ne ő hozna meg, hanem Meggyes Tamás története is. Amikor az egyre népszerűtlenebbé váló Meggyes 2010-ben elvesztette a polgármester-választást, Orbán Viktornak még szüksége volt rá és csapatára. Ezért – minden magánéleti és közéleti botránya ellenére – megajándékozta egy országgyűlési képviselőséggel. Meggyes és az esztergomi Fidesz-frakció el is végezte a feladatot. Megbénította a város életét, és ezzel útjára bocsájtotta Orbán egész országnak szóló üzenetét: így jár az, aki szembeszegül vele, legyen akár egy egész város. Csakhogy a feladat elvégzése közben az egyszer használatos, eldobható esztergomi fideszes káderek egyre népszerűtlenebbé váltak, úgyhogy szabadulni kellett tőlük. Meggyes Tamás kiesett a pikszisből, és 2014-ben Orbán levette a képviselői listáról. Mellőzte a csapatát is: a mostani önkormányzati választásokon polgármesterjelöltje nem fideszes, hanem »kormányhű« civil, és a tíz választókerületből is hétben »fideszes civileket« indít, nem párttagokat. Erre a sértődött Meggyes Tamás elkezdett beszélni, és egy testületi ülésen kifecsegte, hogy ő és frakciója eddig mindent „felsőbb erők” utasítására tett.) (...)
Nehezebb helyzetben van Török István, a Fidesz budaörsi polgármesterjelöltje, mert kénytelen elismerni, hogy Wittinghoff Tamás 24 éves polgármestersége alatt »Budaörs komoly fejlődésen ment keresztül«. Jómagam, aki a szomszéd település lakójaként sokat járok Budaörsön és sok szolgáltatását veszem igénybe, csak meg tudom erősíteni ezt. A város jó példája annak, mi lehetett volna ebből az országból, ha a politikai vezetése nem korrupt. Budaörsön az tárul az ember szeme elé, hogyan fejlődik egy város, amelynek a polgármestere nem lop, és másokat sem hagy lopni. A városkép olyan, mintha Ausztriában járnánk, nem Magyarországon. Minden útja jó minőségben aszfaltozott, és nemcsak a főútvonalak, hanem a legkisebb mellékutcák is. Iskola, uszoda, sporttelep, fantasztikus játszóterek épültek. Kiváló egészségügyi szolgáltatást teremtettek és óramű pontossággal működő okmányirodát. (Soha nem fordult elő, hogy fölöslegesen mentem a megadott időpontra, mert nem működött a számítógépes rendszer. Amióta az állam átvette az okmányiroda működtetését, ez többször előfordult.) A jó fekvés és a kedvező körülmények hatására egy city stílusú, európai szintű üzleti negyed nőtt ki a földből, és egyre-másra települtek meg különböző cégek. A budaörsieknek nem nehéz helyben munkahelyet találni.”