Aki le meri tagadni, hogy hazájukat szerető zsidó emberek mennyit segítettek és szépítettek városunkon - egyszerűen nem mond igazat!
2010. március 17. 13:51
p
0
0
99
Mentés
„- Milyen konkrét segítséget nyújtottak az egyházaknak?
- A Chabad Lubavics közösségi és imahelyiségeket kapott tőlünk, amelyeket cserébe ők újítattak fel. Kölcsönösen előnyös az együttműködésünk, amellyel az önkormányzat is gyarapodott. Szépen felújított helyiségeket nyertünk. (...) A Szabadság téren működő, Ifj. Hegedűs Lóránt lelkész úr vezette református gyülekezet számomra túlpolitizált és a szószékről hangoztatott elvekkel sem értek egyet. Ez az egyetlen templom, ahová az elmúlt négy évben nem mentem el.
- Ifj. Hegedűs Lóránték egyébként hívták?
- Az első két évben igen, aztán nem.
- Gyakran látogatja a zsidóság rendezvényeit. Nem fél a radikálisok haragjától?
- Hazánk boldog korszakai azok voltak, amikor ez a kérdés fel sem merült. Elég csak a békeidőkre vagy Szent István király intelmeire gondolnunk. Az együttműködés és a tolerancia csak előre viszi az országot. Aki le meri tagadni, hogy hazájukat szerető zsidó emberek mennyit segítettek és szépítettek városunkon-egyszerűen nem mond igazat! A gyűlölet, a radikalizmus a legkártékonyabb dolgok egyike. Zsidó honfitársaink között felüti a fejét a radikalizmustól való félelem. Pedig milyen jó lenne, ha a holokauszt, az élet tagadásának szörnyű tragédiája mellett az életről, a közös sikerekről, a zsidóság hazai nagyjairól is legalább ennyit tudnánk beszélni. Én például nagyon fontosnak tartom, hogy a holokauszt emlékművei mellett helyet kapjon nálunk a Belvárosban az élet igenlésének emlékműve is. Az Élet Menete mozgalom világszerte erről szól, ha jól tudom, hazai szervezői is gondolkodnak egy ilyen emlékmű felállításán, amit én messzemenőkig támogatok.
- Életében mekkora és milyen szerepet tölt be a vallás?
- Különböző életszakaszaimban más-más szerepet töltött be. Odahaza erősen katolikus nevelésben részesültem. A faluban a templom háta mögött laktunk és nem engedhettem meg magamnak, hogy a hajnali rorátéra nem menjek el. Egyetemistakánt kezdetben, mikor még nem találtam a helyemet egy jezsuita közösséghez csatlakoztam. A hitet magamban élem meg, de fontosnak tartom, hogy időnként bemenjek és leüljek egy templomban.”
Az idei szentév lehetőséget kínál, hogy a hívek teljes búcsút nyerjenek, illetve arra is, hogy megvizsgáljuk, a 2000-es nagy jubileum óta milyen irányt vett a katolikus egyház egyik legidősebb pápájának a vezetése alatt.
Szeretettel várunk minden konzervatív értékrendű vagy a konzervatív értékrendre kíváncsi, a világ és a hon ügyeiben eligazodni kívánó polgárt. Szalai Zoltán írása.
A magyar miniszterelnök tavaly ősszel hívta meg Budapestre az izraeli kormányfőt, miután a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) elfogatóparancsot adott ki ellene.
Változott-e az életmódunk az utóbbi évtizedekben? Hogy állunk a dohányzás és az alkoholfogyasztás terén? Mennyit mozgunk az uniós átlaghoz viszonyítva? Új rovatunk – amely minden héten egy-egy aktuális ügyet, közpolitikai kérdést jár körül – első alkalommal az egészségünkkel foglalkozik.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 99 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Karcsi75
2010. március 18. 09:20
Baráti kémrepülő ankét Magyarország felett. Barátilag egyet leszedhettünk volna a 35 éve lelőtt polgári Malév gép okán.
Szerencse, hogy az ilyen antiszemitizmus egyik részét, a Holokauszt-tagadást már büntetőjogilag szankcionálják.
Kihaló faj vagytok.
Egyébként meg a Fideszre fogok szavazni. Meg kell állítani a barna esőt.
"Kicsit fals az érvelésed, ugyanis az állampolgári ügyintézés/szavazójog az nem pozitív/negatív dolog." dehogyisnem, vegyük pl a mozgássérült parkolókat, az kőkemény pozitív diszkrimináció, aztán az intelligensebbje mégse veri magát hogy köcsög nyomorékok miatt nem állhat a bejárat elé. Egy választásnál viszont nem szavaz kétszer egy fogyatékos.
"A szerény véleményem csupán annyi lenne, hogy ha egyszer megemlékezünk pl. az 1848/49-es zsidó honvédekről, akkor senki ne akadjon ki azon, ha mások meg a Lenin fiúkat csak zsidó terroristáknak nevezik."
Aztán miért ne? Én előbbinek látom a pozitív értelmét, utóbbinak nem nagyon.