Megvan az első magyar ezüst: Milák Kristóf másodikként végzett! (VIDEÓ)

2024. július 31. 20:45

Sokáig úgy tűnt, mindenre és mindenkire rácáfol a magyar klasszis, de végül nem tudta megvédeni a címét 200 méter pillangón.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf szenzációs versenyzéssel rukkolt elő a párizsi olimpián a 200 méteres pillangóúszás döntőjében, de 1:51.75 másodperces ideje ezúttal ezüstérmet ért, nem tudta tehát megvédenie a címét! Nagy riválisa, a francia Léon Marchand végzett az első helyen. Eddig csak Darnyi Tamás és Egerszegi Krisztina tudta megvédeni olimpiai bajnoki címét.

Mint arról beszámoltunk, a címvédő Milák Kristóf a legjobb idővel bejutott a 200 méter pillangó döntőjébe a párizsi olimpia úszóversenyeinek keddi, negyedik napján.

A Honvéd 24 éves világcsúcstartója és kétszeres világbajnoka – aki a tavaly áprilisi országos bajnokságot követően közel egy évet kihagyott – az előfutamok során a mezőnyből egyedüliként került 1:54 percen belülre (1:53.92), így a legjobb idővel várta az elődöntőt.

Milák a második futamban az első tempótól kezdve uralta a mezőnyt és végül a világ idei legjobb idejével, 1:52.72 perccel csapott célba,

így közel nyolc tizeddel volt gyorsabb, mint a hazaiak kedvence, Léon Marchand (1:53.50) néhány perccel korábban – a döntőben azonban fordult a kocka...