Hont András az ATV-ben: Ne tagadjuk már el, hogy a 2022-t megelőző tíz évben mérhető reálbér-növekedés volt (VIDEÓ)
Megzavart egy-két fejtegetést a statisztika az ATV péntek esti műsorában.
Még Amerikában is képesek józanul dönteni, már ha a sörről van szó. Bár trendi dolog a transzneműek felmagasztalása, kiderült, hogy egy férfiból átvedlett nővel az amerikai sörivók nem nagyon tudnak azonosulni, ilyennel nem igazán lehet a sört eladni.
Az Anheuser-Busch InBev hirtelen döntést hozott a Bud Light marketingvezetésének leváltásáról, mindössze három héttel azután, hogy a márkát egy transznemű TikTok-influenszer segítségével a „woke sörök királynőjeként” próbálta pozicionálni.
Az Ad Age pénteken számolt be arról, hogy Alissa Heinerscheid, a sör marketingjéért felelős alelnöke szabadságot vett ki. A Bud Light megerősítette, hogy őt Todd Allen váltja, aki nemrég a Budweiser globális marketingalelnöke volt.
Napokkal később a Twitteren felbukkant egy interjú, amelyből kiderült, hogy Heinerscheid, egy középkorú, felső jövedelmű, magasan képzett, progresszív fehér nő arról beszélt, hogy
A Bud Light és Mulvaney együttműködése keretében a sörgyártó egyedi dobozokat is készített Mulvaney arcával és LMBTQ-párti kifejezésekkel, hogy megemlékezzen arról, hogy a biológiai értelemben vett férfi immár több mint egy éve „nő”. Ezzel a Bud Light is felkerült az „ultrawoke” vállalatok listájára. Persze a Twitteren máris a sörmárka bojkottjára szólítottak fel sokan.
Fogalmazzunk úgy, hogy Heinerscheid kissé elrugaszkodott a valóságtól, magunk sem érthetjük, hogy miért nem talált megértésre mondjuk a texasi vagy a középnyugati redneckek körében. Úgy tűnik, a történet igazolja a marketing egyik alapszabályát, hogy olyan üzeneteket kell közvetíteni, amivel a fogyasztó is azonosulni tud.
A kísérlet, a fontos fogyasztók megértésének hiánya nem kevés pénzbe került a Bud Light anyavállalatának. Az Anheuser Busch Inbev, miután elérte a részvényenkénti 66,73 dolláros hároméves csúcsot, több mint 6 milliárd dollárt veszített piaci tőkéjéből, az után, hogy április 2-án bejelentette partneri kapcsolatát a 26 éves transznemű influenszerrel. A cég piaci tőkéje 125,7 milliárd dollárra esett az egy héttel azelőtti 132,8 milliárdhoz képest.
A Heinerscheid által kirobbantotthoz hasonló piaci katasztrófa megelőzése érdekében a vállalat szóvivője kijelentette, hogy a felső vezetők szorosan figyelemmel fogják kísérni a Bud Light marketingtevékenységét, hozzátéve, hogy ezek a lépések segítenek abban, hogy továbbra is arra koncentráljanak, amihez a legjobban értenek: „nagyszerű sört főzni minden fogyasztó számára, miközben mindig pozitív hatást gyakorolunk a közösségeinkre és az országunkra”.
A Daily Wire cikke szerint a vállalat legfelsőbb vezetőinek fogalmuk sem volt erről az új eszközű, vadonatúj megközelítésű, mondjuk így, túlzottan merész reklámkampányról. Folyik a kármentés, úgy tűnik, a mindennapi amerikaiak még nem állnak készen arra, hogy nővé változtatott férfiak legyenek egy macsó, férfias sörmárka influenszerei, márkanagykövetei.A Rasmussen közvélemény-kutatási adatai szerint az emberek többsége támogatja a Bud Light bojkottját.