Nem kéne már erőltetni a nagy béremelést, más szelek fújnak

2019. február 25. 17:08

Romlott a versenyképességünk. Interjú.

2019. február 25. 17:08
null

„Nos, az Audi-sztrájk komoly versenyképességi kérdés. Miközben a fejlett országokban egyáltalán nem nőttek a reálbérek az elmúlt években, nálunk úgy mentek, mint a rakéta, a termelékenységet messze meghaladó mértékben, vagyis romlott a versenyképességünk.

Az Audi-sztrájk hatására kialkudott béremelkedés pedig még jobban felnyomja a béreket a régióban. Nyilván nem kell arra gondolni, hogy becsukják az Audi gyárat, de sok más, kisebb vállalatnak már fáj a rendkívüli béremelkedés.

A szakszervezetek egy olyan érvet használtak, ami szerintem szakszerűtlen, üzletszerűtlen, mert a Magyarországra allokált Audis hozzáadott értékhez viszonyították a magyar dolgozók bérét.

Magyarország éppen azért tudta idehozni az Audit, mert alacsony adókulcsokat és beruházási adókedvezményeket adott számára, ez jó az egész országnak. Mit látott az Audi/VW vezetése ebből a sztrájkból? A következő beruházási döntéseknél figyelembe fogják venni, hogy a munkavállalók – ha tehetik –, vissza fognak élni a pozíciójukkal, ezzel kockáztatjuk, hogy máshová viszik azokat.”

 

Összesen 78 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tango47
2019. június 04. 11:43
Azért megnéznék egy összehasonlítást az Audi németországi- és a magyar gyár termelékenységéről. Amíg ez nem tudható, addig luftballon hámozás zajlik.
atila68
2019. április 04. 14:33
Lieber Otto! Vielen Dank, bitte arbeiten Sie mit dem Kassierer zusammen. Audi Management
pollip
2019. március 19. 15:33
Részvényes a Videotonban, 2013-ban több, mint 30 milliárd forintja volt. Innen fúj a szél a béremelés ellen.
OberEnnsinnen
2019. március 19. 15:33
És a hamismédia, az ellenérdekelt bal-lib manipulációs uszításairól, demagógiájáról még nem is beszéltünk..., az ő érdekük - és megszólalásaikat ennek rendelik alá - bukjon az egyensúly, mert úgy bukik a kormány és ők kerülnek a húsosfazékhoz. Ott számukra az első három törvény: nagy az ország pénztárcája, addig lopjad, míg teheted...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!