Csúnyán kijátszhatják Magyarországot: azonnal pezsgőt bontott a Tusk-kormány
Felháborító lépésre készül az Európai Bizottság.
Elképesztő sületlenségeket hordott össze a hírügynökség.
A Bloomberg elemzése több kutatásra hivatkozva azt állítja, hogy a demokratikus intézményekre nehezedő nyomás globálisan erősödik.
Mint írják, azokon a helyeken, ahol populista vezetők kerülnek hatalomra, az első ciklusból ugyan „ki lehet lábalni”, de a második, harmadik és negyedik ciklusban intézményesül az adott rendszer.
Ennek a nagyon egyszerű érvelésnek rögtön ellentmond például a PiS Lengyelországban, ahogy az is, hogy a jelenlegi Donald Tusk vezette lengyel kormány szokott antidemokratikus eszközökhöz nyúlni.
Ezt is ajánljuk a témában
Felháborító lépésre készül az Európai Bizottság.
2024-ben a legjelentősebb populista győzelem Donald Trumpé volt
– állapította meg a hírügynökség. A cikk szerint a demokratikus normákat aláásó vezetőkkel, köztük Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel kialakított jó viszonya miatt nagy a kockázata annak, hogy az amerikai elnök nem a fősodornak megfelelő politikát folytat majd. Ez pedig azt feltételezi, hogy minden, ami a Bloomberg számára nem jó, az eleve csak antidemokratikus lehet.
Trump hivatalba lépését követően rengeteg politikussal osztozhat nézeteiben. A hasonlóan gondolkodó populisták, beleértve Javier Milei argentin elnököt és Giorgia Meloni olasz kormányfőt, mindent megtesznek, hogy kapcsolatba lépjenek az amerikai elnökkel. Floridai birtokára zarándokolnak, hogy tiszteletüket tegyék nála.
Meloni mellett Orbán Viktor, valamint a brit Nigel Farage is elzarándokolt már Mar-a-Lagóba.
Ezt is ajánljuk a témában
Elkeseredett magyarázkodásba kezdett a brüsszeli lap.
***
A cikket Magyarország megújult médiafigyelője, az OBSERVER szemlézte a mandiner.hu számára.
Nyitókép: Daniel MIHAILESCU / SAUL LOEB / AFP