Eric Zemmour sajátossága, hogy mindig konkrét tényekkel és hivatalos állami adatokkal dolgozik, s ezekre támaszkodva mutatja be a jövő két lehetséges perspektíváját a francia választóknak. Megítélése szerint
végzetes veszély fenyegeti az őshonos francia lakosságot
– e veszély mibenlétét az író a társadalom visszafordíthatatlan kettészakadásában látja és egy igen beszédes képpel szemlélteti, amikor ismételten ”Franciaország libanonizálására” utal, ami akár már a következő évtizedben bekövetkezhet. Mit jelent egy európai állam ”libanonizálása”? Nem mást, mint egymástól hermetikusan elkülönülő, elzárt és egyben szándékosan elzárkózó etnikai csoportok párhuzamos és egymással folyamatos konfliktusban álló világainak felépülését, amely állandó polgárháborús veszélyt eredményez és elkerülhetetlenül fegyveres konfliktusokba torkollik.
Zárójelben jegyezzük meg azt, hogy a francia fegyveres erők több vezető személyisége a közelmúltban épp ugyanerre a polgárháborús veszélyre mutatott rá egy drámai felhangú felhívásban, amelyet nyílt levél formájában tett közzé több nyugállamányban lévő tábornok, illetve az aktív állományban lévő katonatisztek mögöttük álló több mint ezer főt számláló csoportja. Nyilvánvaló, hogy a francia hadsereg normális viszonyok között soha nem avatkozik be a politikába – kivételt ez alól kizárólag az olyan történelmi szituációk jelentenek, amikor a nemzet fennmaradása végveszélybe kerül (érdemes itt utalni de Gaulle tábornok 1940 június 18-i londoni felhívására, amely a hadsereg közvetlen beavatkozását jelentette a politikába, az utolsó demokratikusan megválasztott francia miniszterelnök által kijelölt politikai irányvonal elleni tiltakozás jegyében).
Vajon kívánatos-e az, hogy ”Franciaország libanonizálása” már a következő évtizedben bekövetkezzen – és ha nem, akkor mit lehet tenni ennek megakadályozása céljából?
” már a következő évtizedben bekövetkezzen – és ha nem, akkor mit lehet tenni ennek megakadályozása céljából?E történelmi kérdés fémjelzi Eric Zemmour egész politikai kampányát. Az új, a közvéleménykutatások alapján rendkívüli népszerűségnek örvendő elnökjelölt külpolitikai, európai politikai, bevándorláspolitikai, gazdaságpolitikai és ideológiai nézeteit már több mint húsz kötetnyi munkában közzétette – stílusa oly élvezetes és olyannyira közérthető, hogy egyáltalán nem lenne meglepő az, ha a választási kampány utolsó hónapjaiban e politikai elemzések olvasottsága rekordszintre emelkedne.