Rees-Mogg úgy nyilatkozott, hogy szerinte mutatkozik még esély egy megállapodás megkötésére. Ugyanakkor elhintette azt is, hogy Boris Johnson az uniós jogra hivatkozva meg tudná kerülni azt a brit jogszabályt, amely alapján köteles a Brexit elhalasztására, ha nem születik megállapodás a jövő hétig.
Mint ismeretes, a miniszterelnök kezét jelenleg megköti az a munkáspárti javaslatra elfogadott törvény, amely alapján megállapodás hiányában köteles ismét halasztást kérni az Európai Uniótól.
A brit politikus figyelmeztette az uniópárti képviselőket, hogy bármilyen hosszabbításhoz Brüsszel hozzájárulására is szükség van, szavaival élve „a tangóhoz két ember kell”. Ha tehát Brüsszel nem engedélyezi a hosszabbítást, az unió az elfogadott brit törvény ellenére is „kizuhan” az Európai Unióból.
„Az e föld felett uralkodó jog alá van vetve az uniós jognak, tehát majd meglátjuk, hogy a jogászok mire jutnak” – nyilatkozta meglepő módon Rees-Mogg. „A hosszabbításra Theresa May az uniós jog alapján kapott engedélyt és nem a brit jog alapján. Amíg az 1972-es Európai Közösségekről szóló, csatlakozást biztosító törvény hatályban van, az uniós jog elsőbbséget élvez a nemzeti joggal szemben” – tette hozzá. Szerinte ezt a maradáspártiak is tudják, hiszen tisztában vannak azzal, hogy a „tangóhoz két személy kell,” és bármely hosszabbításhoz szükség van az EU hozzájárulásához is.
Megjegyzendő, hogy Rees-Mogg nyilatkozata nagy meglepetésként hat, hiszen a konzervatív, erősen Brexitpárti politikus ez idáig nem kifejezetten hangoztatta az uniós jog elsőbbségéről szóló nézeteit.
A Brexitpárti politikus továbbá arra bíztatta a kilepést pártolókat, hogy bízzanak a miniszterelnökben, akit egy „szavához hű euroszkeptikusnak” nevezett, aki „arra tette fel a politikai karrierjét”, hogy az Egyesült Királyság elhagyja az EU-t.
Rees-Mogg szerint az október 31-i dátum megfelelő, és a miniszterelnök egyértelművé tette, hogy távozni fognak ezzel a nappal. Szerinte az EU-nak megvan a lehetősége a „gyors cselekvésre”. Hozzátette, hogy ma már a teljes nemzet azt szeretné, hogy vége legyen a folyamatnak, azért mind az EU-nak, mind az Egyesült Királyságnak gyorsan kell cselekednie.