„Nem kérünk a kommunistákból!” – Schmidt Mária reagált a Salis-ügyre
A XXI. Század Intézet főigazgatója szerint, ha „az EP nem adja ki ennek a bűnözőnek a mentelmi jogát, akkor verőbrigádok járhatják majd Európa utcáit”.
A védelmi téren történő fokozott együttműködéssel az unió pénzt takaríthatna meg, a globális szintéren pedig aktívabban és erősebben léphetne fel – véli Tajani.
Az Európai Uniónak hosszú távon saját hadseregre van szüksége – jelentette ki Antonio Tajani, az Európai Parlament elnöke a Der Spiegel című német lapnak adott interjúban, amelyből csütörtökön közöltek részleteket hírügynökségek.
Mint mondta, jelenleg az uniónak 28 hadserege van, „amelyek többé-kevésbé mind ugyanazt csinálják”. A védelmi téren történő fokozott együttműködéssel az unió pénzt takaríthatna meg, a globális szintéren pedig aktívabban és erősebben léphetne fel. Az Európai Parlament elnöke azzal is érvelt, hogy közös uniós külpolitika nem lehetséges közös védelmi stratégia nélkül. Tajani hangsúlyozta: mindennek az EU következő költségvetésében is tükröződnie kell.
Az Európai Bizottság (EB) szerdán 1279,4 milliárd euró kötelezettségvállalást tartalmazó hosszú távú költségvetést javasolt a 2021-2027-es időszakra. Az EB a kiadásokkal összefüggésben részben a határvédelem, a bevándorlás, a belső biztonság, illetve a kutatás-fejlesztés terén jelentkező megnövekedett feladatokra hivatkozott.
(MTI)