Ukrán válság: július 13-án ismét összeül a NATO-Oroszország Tanács

2016. július 06. 17:29

Újra összeül a NATO-Oroszország Tanács július 13-án. A testület ülései azért szüneteltek két éven át, mert Moszkva beavatkozott az ukrán polgárháborúba. A brüsszeli tanácskozásnak az ukrán válság és az afganisztáni helyzet lesz a két fő témája.

2016. július 06. 17:29

Közel kétéves szünet után július 13-án második alkalommal is összeül a NATO-Oroszország Tanács, amely Moszkva ukrajnai beavatkozása miatt fagyasztotta be az ülésezést 2014 nyarán – jelentette be az észak-atlanti szövetség szerdán.

A Brüsszelben megrendezett, nagyköveti szintű tanácskozásnak az ukrán válság és az afganisztáni helyzet kérdése lesz a középpontjában. A résztvevők emellett a katonai tevékenységek átláthatóságát és kockázatcsökkentését is megvitatják majd. 

Jens Stoltenberg, a katonai szervezet főtitkára közölte, hogy az Oroszországgal folytatott gyakorlati együttműködés továbbra is fel van függesztve, de nyitva szándékoznak tartani a csatornákat a politikai párbeszéd előtt.

Miközben a Nyugat és Oroszország továbbra is szemben állnak egymással Ukrajnát illetően, az ismételt találkozó szakértők szerint azt jelentheti, hogy a felek hajlandóságot mutatnak a viszony javítására.

A bizalomépítés jegyében 2002-ben létrehozott NATO-Oroszország Tanács kétéves szünet után áprilisban ülésezett először. A párbeszédet 2014 márciusát követően fagyasztották be, mert Oroszország elcsatolta Ukrajnától a Krím félszigetet.

A Nyugat azzal vádolja Moszkvát, hogy a Krím félszigetet a nemzetközi jog megsértésével csatolta el Ukrajnától, illetve hogy Oroszország szeparatista erőket támogat Kelet-Ukrajnában.

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ciprióta
2016. július 08. 06:46
különös dolognak tartom,hogy egyes Nato tagországok még mindig fenn kivánják tartani a látszatbékülékenység rezsimjét az orosz führerrel, aki a jelenkor legnagyobb félfasiszta diktátora, megbizhatatlan partner és embergyülölő. Ez lenne az uj barát??????
gonterl
2016. július 07. 09:03
Valamiképpen reagálni kell a változásokra. Mi a legfontosabb változás? Szerintem a legfontosabb változást a gazdaságban, az ukrán emberek életszínvonalában és az Ukrajnát támogatók helyzetértékelésében kell keresni. Sokan azt gondolták, hogy az ukrán gazdaság azzal, hogy megszünteti az Oroszországhoz fűződő kapcsolatait, hirtelen a piacukká válik, ami valóban meg is történt. Természetesen eljött az az időszak is, amikor a piacra vitt árukért fizetni is kell. Ekkor derült ki, hogy a vevő nem tud fizetni, mert amivel fizetni tudna, arra a támogatóknak nincs szüksége. Nyilvánvaló, hogy a NATO azt szeretné elérni, hogy Oroszország vegye meg az Ukrán termékeket, így a támogatók megkaphatnák azt az orosz pénzt a támogatásukért, amiért az ukránok csak a nekik szükségtelen áruikkal tudnának fizetni. Gondolom, hogy ezt az oroszok is tudják és a tárgyalási pozíciójukat ez a tudás is befolyásolni fogja.
Akitlosz
2016. július 07. 00:03
"A Nyugat azzal vádolja Moszkvát, hogy a Krím félszigetet a nemzetközi jog megsértésével csatolta el Ukrajnától, illetve hogy Oroszország szeparatista erőket támogat Kelet-Ukrajnában." A Kelet azzal vádolja Washingtont, hogy az ukrajnai rezsimet a nemzetközi jog megsértésével puccsal juttatta hatalomra csatolta el Ukrajnától, illetve hogy a NATO puccsista erőket erőket támogat Nyugat-Ukrajnában.
Akitlosz
2016. július 07. 00:00
"Újra összeül a NATO-Oroszország Tanács július 13-án. A testület ülései azért szüneteltek két éven át, mert Moszkva beavatkozott az ukrán polgárháborúba." Míg a NATO ugye soha nem tett ilyent.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!