Ázsia kerül az oktatás élére

2012. július 14. 17:33

Az OECD kutatása szerint az évtized végére tíz friss diplomásból négy indiai és kínai lesz – írja a NOL. Afrika és a latin-amerikai országok ugyanakkor továbbra sem tényezők az oktatásban.

2012. július 14. 17:33

Az OECD NOL által idézett kutatása szerint 2020-ra a 25 és 34 év közötti diplomások 29 százaléka kínai fiatal lesz. Őket követik majd az indiaiak, és harmadik helyre szorul az Egyesült Államok. Oroszországban csökkenni, míg Indonéziában nőni fog a diplomások száma. Brazíliának több fiatal diplomása lesz, mint Németországnak, Törökországnak több, mint Spanyolországnak, és Indonéziának háromszor annyi, mint Franciaországnak – írja a NOL.

A nemzetközi szervezet kutatása szerint tudásalapú társadalom felé fordulás magasabb foglalkoztatottságot és magasabb jövedelmeket jelent majd a feltörekvő országok népességének. Afrika és a latin-amerikai országok ugyanakkor továbbra is szinte jelentéktelenek a felsőoktatás, valamint a digitális hatalom- és tudáselosztás szempontjából.

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
szkeptikus
2012. július 15. 19:07
Az ELTE gyakorló gimnáziumoknak csökkentették a költségvetését, tudom, hogy van olyan gyakorló gimnázium, ahol most már nem tudnak fizetni a tanároknak ha szakköröket tart. Hála Istennek, vannak olyan hivatásszerető tanárok, akik azért továbbra is megtartják a szakköröket. (egy parlamenti képviselő, ha az alap képviselőségen kívül keresztbe tesz egy szalmaszálat, már külön díjazást kap - ezt a keserűség mondatja velem)
gvarga10
2012. július 15. 16:08
Sajnos,úgy látom egy "sajtóhiba "(mondhatánk Leiterjakabnak is) került a gyerekek akarati tényezőit meghatározó génekbe! Eddig a Godolat ereje volt a fő ösztönző erő. Ez némileg megváltozott. Mert mi volt a lét értelme eddig?"Cogito, ergo sum" Nos ez csekély módosulással erre változott: "Coito,ergo sum"!
szkeptikus
2012. július 14. 17:45
Nálunk is kiemelt feladatként kellene az oktatást kezelni, de már az általános iskolától kezdve. Széchenyi István is a kiművelt emberfők sokaságában látta a haza boldogulását.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!