Így vágja maga alatt a fát az Európai Unió, most éppen a légi közlekedésben
Az Oroszországot sújtó szankciók miatt az orosz repterek bezártak az európai légitársaságok előtt, így az Európa és Kína közötti légi forgalom a kínaiak kezébe került.
Jelenleg 92 ezer körüli az összes fertőzöttek száma, az elhunytaké 4740 fő, a napi új fertőzések száma 30-40 új eset.
„A vírus jó kezelése a fegyelmezettségnek és az időben meghozott gyors intézkedéseknek köszönhető” – mondta a növekedés.hu-nak Eszterhai Viktor Kína-szakértő, aki a kétlépcsős karantén-rendszer jelentőségét emelte ki.
„Aki külföldről érkezik Kínába, kéthetes karanténkötelezettség alá esik, és ha egyik városból egy másikba utazik, akkor az új helyen még egy karantént le kell töltenie, hogy biztosított legyen, ne lehessen behurcolni a vírust.”
Az oltással kapcsolatban a szakértő hangsúlyozta, hogy a vakcina a tömeges tesztelés fázisában van, bár azzal kapcsolatban eltérő információk vannak, hogy az oltóanyagok megfelel-e a WHO gyártási minőségi normáinak és szabványainak – számolt be a növekedés.hu
Eszterhai Viktor arra is kitért, hogy Kína abból a szempontból is szerencsés helyzetben van, hogy a kelet-ázsiai régió országaiban sokkal kevésbé pusztít a vírus, így kisebb a behurcolás kockázata. A nagyon fertőzött amerikai és európai országokból érkezők esetében pedig nagyon szigorúan veszik a karantén előírások betartatását, illetve az új fertőzöttek esetén a kontaktkutatást – tette hozzá.
A cikk kiemeli, hogy a gyors gazdasági talpraállás nem csupán az egészségügyi intézkedéseken múlott, de a kínai állam az év első három negyedében jelentős adó- és járulékcsökkentéssel segítette a vállalatok életben maradását. A kínai adóhatóság adatai szerint január és szeptember között hozzávetőlegesen kétezer milliárd jüannyi, azaz több mint 310 milliárd dollárnyi adót és járulékot engedtek el a vállalkozások számára, amiből csaknem 1400 milliárd jüant, vagyis 213 milliárd dollárt tettek ki a járványhelyzet miatt adott kedvezmények – írja a lap.