Amerikai elnökválasztás: Helif botránya is téma volt Trump utolsó kampányvideójában
A republikánusok jelöltje az interszexuális sportoló példáján keresztül kritizálta a Biden–Harris-kormányzatot.
A Dorina Dobor-márka végigkísérte a szingapúri Magyar Hónap szinte minden kiemelkedő eseményét.
Szigorú szertartásrend szerint működik a diplomácia, ahol minden mozzanatnak jelentősége van: a helyszínnek, a felek pozíciójának, a gondosan fogalmazott nyilatkozatoknak és persze a ruháknak is – a legtöbben ember fejében ez a kép él a külügyminiszterekről, nagykövetekről, attasékról. A valóság azonban kevésbé konzervatív, számos területen – legyen szó rendezvényekről, öltözködésről és így tovább – ugyanis nem kizárólag a protokoll a mérvadó, hanem a személy. A kiemelten fontos országban Szingapúrban (Ázsia pénzügyi szívének is nevezik) szolgáló Pach Juditra minden bizonnyal igaz ez: maga dönt arról, mikor mit visel.
A magyar tervező most testközelből figyelheti, miként debütálnak, szerepelnek ruhái Pach Judit különböző megjelenésein – ugyanis a nagykövet felkérésére a szingapúri Magyar Hónap vendége, kreációi több eseményen bemutatkoznak.
Dobor Dorina tapasztalatai szerint egyébként a diplomaták már nem egyes eseményekre készíttetnek kreációkat (például egy kiemelt fogadásra nagyestélyit), hanem „sokoldalú munkaruhákat” varratnak, amelyek különféle eseményeken egyaránt bevethetők. Jó példa erre egy fehér, ujjatlan darab, amit a magyar vásáron a Pach Judit egy csatos-bőrdíszes övkiegészítővel viselt, míg ugyanez a darab – teljesen más hatást keltve – egy társasági rendezvényen blézerrel együtt lépett színre.
Tervezői szemmel egyébként a nagykövet ízlése kifogástalan, biztos szemmel választ ruhát bármilyen eseményre stylistsegítsége nélkül, előszeretettel dönt letisztult eleganciájú darabok mellett – a miniszteri kitüntetésátadón például egy zárt nyakú, hosszúujjú kreációt favorizált. (Lantos Csaba egyrészt a Szingapúri Nemzetközi Energiahéten, másrészt a Magyar Hónapon vett részt, és az október 23-ai nemzeti ünnep alkalmából állami kitüntetést adományozott négy személynek, akik kiemelkedő módon képviselik hazánkat a távol-keleti szigetországban.)
A Dorina Dobor-ruhák legfontosabb fellépése – a márka hagyományaihoz híven – egy jótékonysági/figyelemfelhívó estlesz, ahol a Mellrákellenes Alapítvány egy elgondolkodtató „fánk-performance-szal” hívja fel a figyelmet a gyilkos kór elleni küzdelem fontosságára. Ezt követi a magyar tervező divatshowja, ahol számos, erre az alkalomra megálmodott kreáció vonul a kifutón a nagykövet és diplomatafeleségek előtt. (Emlékeztetőül: Dobor Dorina mindig szívvel-lélekkel támogatta a jó ügyeket, a Covid-árvákat segítő Regőczi Alapítvány javára háromszor szervezett divatbemutatóval egybekötött jótékonysági estet.)
Biztonság és tisztaság mindenek felett
Szingapúr a világ egyik legbiztonságosabb országa – ebben minden, turistáknak szóló értkelés egyetért (a konzuli szolgálatok információs-füzeteitől a Forbes Advisorlegfrissebb kutatásáig). A biztonság pedig nemcsak a bűncselekmények teljes hiányát jelenti, hanem az utcai higiéniát is. Az, hogy közterületen nem lehet rágózni, ismert, ahogy az is, miszerint az utcai szemetelést keményen megtorolja a rendőrség. Ám a jelek szerint a „jövő mocskának” is elejét akarják venni a szigetországban. Erre csak egyetlen példa: a galambok etetésének büntetései tétele 10 ezer szingapúri dollár (hozzávetőleg: 2,83 millió forint).