– fejtette ki Fodor Gábor.
A műsorvezető ezután arra is kitért, hogy olyan vélemények is akadnak, melyek szerint az mindegy, hogyan került nyilvánosságra a felvétel, az a lényeg, ami benne van. Fodor erre egy régi emlékét felelevenítve reagált: „emlékszem még arra, ifjú koromból, amikor az iskolai oktatásban kötelező volt tanulni mindenféle borzalmat, a kommunista párt történetét”, majd folytatta: „a szovjet birodalom történetéből is elemeket, és nekünk is ugye a pionírokat állították példaképül, a szovjet kis úttörőket”.
Ennél a résznél talált párhuzamot: „és emlékszem, hogy volt, ha jól emlékszem, egy Morozov nevű pionír”, emlegeti fel a fiatal fiút, „aki azért volt nagyszerű szovjet pionír a szovjetek szerint, mert annyira kiváló kisfiú volt, hogy amikor a szülei valamit tettek”, ezen a ponton csak találgat: „terményt rejtettek el, vagy valami iratokat nem adtak oda a hatóságnak, amit oda kellett volna, ő feljelentette a szüleit”.