„Az egész életed egy színház!” – a nemzeti konzultáció miatt esett egymásnak Menczer és Magyar (VIDEÓ)
„Egy rossz ripacs vagy, egy üres lufi” – üzente meg a Tisza Párt vezetőjének a Fidesz kommunikációs igazgatója.
Bár Magyarországon a fizikai bántalmazás aránya csökkent, a lelki bántalmazás aránya nem javul. Utóbbi jelenség a közelmúltban Varga Judit és Magyar Péter esete miatt került fókuszba. Körüljárjuk, milyen jelei vannak annak, ha valaki bántalmazó kapcsolatban él.
Nyitókép: Shutterstock
„Mégis miért mentél hozzá, ha egyszer bántalmazó pszichopata?” – bizonyára sokan hallották már ezt a kérdést, amikor az állandó párkapcsolati veszekedésekről, a dominanciaharcról és a másik folyamatos lekicsinyléséről, esetleg fizikai atrocitásokról panaszkodnak. S tényleg: miért megy hozzá valaki egy „bunkóhoz”?
A bántalmazás témaköre körüli viták Magyar Péter közéleti felbukkanása és Varga Judit vele kapcsolatos állításai miatt erősödtek fel. A liberálisok a metoo-kampány óta azt hangoztatták, hogy annak, aki áldozatnak mondja magát, automatikusan hinni kell, most viszont többek megnyilatkozásai – Mérő Vera újságíró, Szél Dávid családpszichológus, az Apapara blog vezetője, Péterfy-Novák Éva író, és idesorolhatjuk Puzsér Róbertet vagy épp Pankotai Lilit is –
arra engednek következtetni, hogy ez alól kivételt képeznek a jobboldali politikusnők.
Mindenesetre a dolog természetéből fakadóan a bizonyítás nehéz: a vallomások életszerűsége, esetleges tanúk, bántalmazási nyomok, pszichológiai
és pszichiátriai igazságügyi vizsgálatok jöhetnek szóba.
A Varga Judit által elmondottak azonban sokaknak okozhattak ahaélményt: ők maguk is átmentek hasonlón, vagy épp ilyen kapcsolatban élnek.