„Az Integritás Hatóság elnökének a legmagasabb pontszámot elért Biró Ferencet jelöltem, akit az alkalmassági bizottság is első helyen ajánlott figyelmembe” – írta. Hozzátette: elnökhelyettesnek Holbusz Tímeát és Dabóczi Kálmánt javasolja.
Az ÁSZ-elnök úgy értékelt, hogy mindhárom jelölt kimagasló szakmai tudással, tapasztalattal és vezetői gyakorlattal rendelkezik. Függetlenségük és elfogulatlanságuk kapcsán aggály nem merült fel – jegyezte meg kommünikéjében Windisch László.
A részletekről azt közölte, hogy az értékelési keretrendszerben