Az októberi önkormányzati választáson a legtöbb településen a választópolgárok az ellenzéki összefogás jelöltjeire szavazva megváltoztathatják településük sorsát – jelentette ki Karácsony Gergely, a baloldali ellenzéki pártok főpolgármester-jelöltje pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
Karácsony Gergely szerint az elmúlt kilenc év kormányzása kárt okozott az egészségügy, az oktatás, a szociális ellátás területén, ezért azt szeretnék, ha ezeket a károkat az önkormányzatok orvosolni tudnák, ha az önkormányzatok „nemcsak a szabadság, hanem a szolidaritás szigeteivé” válnának.