A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozói szerda este vették újból őrizetbe Kőrös Gusztávot a megalapozott gyanú, továbbá az eljárás meghiúsításának, a szökésnek és a bűnismétlésnek a veszélye miatt, másrészt felmerült más bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja is.
A gyanú szerint Kőrös Gusztáv magát hivatalos személynek kiadva több vállalkozótól jelentős összegeket kért azzal, hogy az általuk benyújtott pályázatoknál kedvezőbb elbírálást intéz. A gyanúsított így több mint 130 millió forintot szerzett meg a vele kapcsolatban állóktól.
A jelölt jogerős nyilvántartásba vétele után azonban megillette a mentelmi jog, ezért a Somogy Megyei Főügyészség megszüntette előzetes letartóztatását. Az NVB következetes gyakorlatát folytatva szerdán felfüggesztette Kőrös Gusztáv mentelmi jogát, mert a büntetőeljárás tárgyát képező cselekmény az idei országgyűlési képviselő-választás kiírása előtt történt, és a büntetőeljárás nem áll összefüggésben a választási eljárással. Ezt követően vették újból őrizetbe Kőrös Gusztáv képviselőjelöltet.