Csányi: Indokolatlanul sokat foglalkozik a politika a devizahitelesekkel

2013. december 04. 17:43

Csányi Sándor szerint a fizetőképtelenség kialakulásában olyan okok is közrejátszanak, amelyek a forinthiteleseket ugyanúgy érintik, mint a devizahiteleseket. A takarékszövetkezet államosításával kapcsolatban az OTP-vezér elmondta a Forbes-nak: meglepte a tulajdonnal való szabad rendelkezés jogának korlátozása.

2013. december 04. 17:43

Csányi Sándor szerint indokolatlan, hogy a devizahitelesekkel ilyen kiemelten foglalkozik a politika. Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a magyar Forbes magazin csütörtökön megjelenő, decemberi számában az INA-ügyről és a takarékszövetkezeti rendszer átalakításáról is beszél a havilapnak adott interjúban. Az interjúban – amelynek részleteit a magazin juttatta el az MTI-hez – a devizahitelesekkel kapcsolatban Csányi Sándor kifejtette: a fizetőképtelenség kialakulásában olyan okok is közrejátszanak, amelyek a forinthiteleseket ugyanúgy érintik. Az alapvető gond mindig az, ha a hitelesek elveszítik a munkahelyüket, ez pedig ugyanúgy sújtja a forinthiteleseket is.

Csányi kiemelte, hogy „a problémához az is hozzátartozik, hogy az állami kommunikáció miatt egyre többen vannak olyan nem fizető adósok is, akiknek nem a fizetőképességükkel, hanem a fizetési hajlandóságukkal van a gond. Sokan várnak az újabb és újabb segítségre, így ma már ötből egy devizahitelt nem törlesztenek”. A takarékszövetkezeti rendszer átalakításáról szólva azt mondta: „egyetlenegy dolog van, ami számomra is meglepő. A tulajdonnal való szabad rendelkezés jogának korlátozása”.

A bankvezető tisztességes versenyre számít a takarékszövetkezetekkel. Véleménye szerint aggályokat csak az vethetne fel, ha mesterséges eszközökkel átterelnének oda ügyfeleket, ha a szabad bankválasztást megszüntetnék és kötelezővé tennék a Takarékbank megbízását. Hozzátette, hogy ennek semmi jelét nem látja. 

Az INA esetleges eladásáról is beszélt Csányi Sándor, aki a Mol igazgatóságának alelnöke is. Jelezte, hogy a Molnak alapvetően nem szándéka az értékesítés, elsősorban egy piaci alapon működő INA-ban érdekelt. Ha még sincs más út, arra esetre ajánlották fel a horvát államnak, hogy vásárolja vissza. Ha a horvátok nem akarják, vagy nem tudják megvásárolni a Mol INA-részesedését, akkor harmadik félnek kívánja felajánlani a Mol. Hozzátette, hogy ebben az esetben a Mol új befektetések után néz, de a lehetőségeket nem ebben a régióban keresi.

Összesen 40 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
magnamater
2013. december 05. 11:23
Devizahitelezés ügyben való foglalkozást a politika rögtön abbahagyja, mikor a bíróság Csányi és a bankárok ügyében az elmarasztaló ítélet jogerőre emelkedik.
Marschalkó Lajos 2
2013. december 04. 23:10
Ennek a felfuvalkodott lila fejú Csák Máténak elévülhetetlen érdemei vannak hogy ide jutott az ország 23 év alatt Jobb helyken ilyennért börtön jár
Marschalkó Lajos 2
2013. december 04. 23:01
"Véleménye szerint aggályokat csak az vethetne fel, ha mesterséges eszközökkel átterelnének oda ügyfeleket, ha a szabad bankválasztást megszüntetnék és kötelezővé tennék a Takarékbank megbízását." Aki igazi hazafi, az már most is magyar takarékban tartja a pénzét a labanc bankok helyett Remélem a fidesz a 800ezer közalkalmazottnak kötelezővé teszi hogy csak Takarékbankban levő számlára kaphatják a a fizetésüket A többi banknak meg el lehet menni, lehet menni c gyurcsány
Marschalkó Lajos 2
2013. december 04. 22:59
Arra ki emlékszik amikor feltetták a netre azokat a felvételeket amiken Csányi és az UD Zrt vezetője -aki elnök úrnak szólítja állandüóan- adócsalást beszéltek meg, a hatóságok nem az adócsalás miatt kezdtek el nyomozni, hanem azt keresték hogy ki tette fel a netre Elképesztő ami ebben az országban megy Birkaisztán
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!