Lánczi András: A bosszúvágy és az irigység a két legpusztítóbb politikai fegyver, mert ellenségképző ereje van
De ki lehet politikailag sikeres? Mivel minden demokratikus választás maga a káosz, végül a szerencse is hozzáteszi a magáét.
Átalakulhat az LMP szervezeti struktúrája, valamint dönthetnek a demokratikus ellenzéki pártok közötti együttműködésről is a párt január végi kongresszusán.
Több mindenben is komoly változást hozhat az LMP január végi kongresszusa, egyebek mellett átalakulhat a párt szervezeti struktúrája is – írja a Népszabadság. Erre vonatkozóan Vágó Gábor a lapnak elmondta, várhatóan tárgyalnak arról a javaslatról, ami szerint az LMP-t két társelnök, illetve egy nyolcfős választott testület irányítaná. A pártnak eddig nem volt első számú vezetője, a bázisdemokratikus szervezeti működés pedig hátráltatta az operativitást.
Hivatalos napirenden ugyan nincs az ellenzéki együttműködés kérdésre, de vélhetően ez is napirendre kerül. Karácsony Gergely a Népszabadságnak elmondta, az LMP pozicionálásával kapcsolatos vitairat lesz téma a kongresszuson, de ez várhatóan érinteni fogja a szövetségi politikát is.
Korábban az LMP országos politikai tanácsa olyan határozatot fogadott el, amely szerint a következő választásokon önállóan méretteti meg magát a párt. Schiffer András is többször kijelentette, hogy szó sem lehet együttműködésről az MSZP-vel, illetve a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalícióval. A Népszabadság ugyanakkor a párt meghatározó politikusaitól úgy értesült, hogy az LMP országgyűlési képviselőinek jelentős része nyitna az MSZP felé, és nem támogatja a teljes elzárkózást.