Gémesi képes volt a saját csapatával összeveszni a furcsa stílusú főtanácsadója miatt
Gödöllőn jelenleg is folyik az alkudozás, az iszapbirkózás, hogy a két fél minél kisebb arcvesztéssel jöjjön ki a konfliktusból.
Beolvad a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségébe (TÖOSZ) az önkormányzati törvény intézkedései miatt - írja a Magyar Nemzet Schmidt Jenő elmondása alapján.
A kabinet által nemrég elfogadott önkormányzati törvénytervezet miatt a két legnagyobb szövetség, a Magyar Önkormányzatok Szövetsége (MÖSZ) és a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) úgy döntött, hogy egyesül - jelentette be Schmidt Jenő, a TÖOSZ elnöke Balatonfüreden. A Magyar Nemzet beszámolója szerint a két szervezet által tartott konferencián elhangzott: a 400 tagot számláló MÖSZ olvad majd be az 1700 települést tömörítő TÖOSZ-ba.
Schmidt Jenő az átalakulás egyik legfőbb okaként azt jelölte meg, hogy a 2014-es országgyűlési választások idején valószínűleg már az új önkormányzati törvény lesz érvényben. Ennek nyomán várhatóan 96 polgármester-képviselő kerül ki a parlamentből, hiszen az új jogszabály tiltja majd a két tisztség egyidejű viselését - mondta.
A TÖOSZ támogatja az önkormányzati törvénytervezet minden olyan törekvését, amely segít az anyagilag ellehetetlenült önkormányzatokon - mondta az elnök. Schmidt Jenő a konferencián örömmel közölte, hogy a sarkalatos törvények tárgyalásakor számos, általuk előterjesztett módosító javaslatot elfogadott a kormány. Gémesi György, a MÖSZ elnöke ennek éppen ellenkezőjét jelentette ki. Gémesi a Magyar Nemzet szerint úgy véli: a törvény tervezete több elemében ellentétes azzal a vidékfejlesztési stratégiával is, amelyet a vidékfejlesztési tárca kidolgozott, és amelynek céljait az önkormányzati szövetség is jónak tartja.