A Médiatanács tagjait jelölő eseti bizottság hétfőn javaslatot tett a testület új tagjaira, akik között egyetlen ellenzéki politikus sem szerepel. A testületbe a következő fideszes politikusokat választhatja meg hétfőn az Országgyűlés: Vass Ágnes, Kollarik Tamás, Koltay András és Auer Tamás.
Sem a KDNP, sem bármely más parlamenti párt nem képviselteti majd magát a Médiatanácsban, hiszen az öttagú tanács elnöke automatikusan Szalay Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke lesz. A négy javasolt tagot pénteken nem sikerült megválasztani, hiszen az első szavazás érvényességéhez egyhangú döntés szükséges. A második szavazást hétfőn bonyolították le, ekkor már elég volt a Fidesz kétharmada a sikerhez.