Kaptunk pénzt Amerikából, nem keveset, sorry – így áll a külföldi támogatásokkal a szír repülős fake news sztorit benéző Magyar Hang
Utánanéztünk, hogy áll a TISZA Párt elnökével szoros kapcsolatot ápoló portál a külföldi „pályázatokkal”.
Vajon mi értelme volt/van Majtényi László jelöltetésének, amikor teljesen világos, hogy a majdnem kétharmados kormányzati többség Áder Jánost fogja ismét elnöknek választani?
„Majtényi László volt ombudsman, az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet elnöke lett a balliberális oldal köztársaságielnök-jelöltje. Az intézet már évek óta döntő mértékben Soros György támogatásaiból él. Felmerül tehát a kérdés: kinek a jelöltje Majtényi László, a baloldalé-e, vagy Soros Györgyé?
De előtte még azt a kérdést kell feltennünk: vajon mi értelme volt/van Majtényi László jelöltetésének, amikor teljesen világos, hogy a majdnem kétharmados kormányzati többség Áder Jánost fogja ismét elnöknek választani?
A válasz első megközelítésben aligha lehet más, mint hogy a baloldali és liberális pártok – MSZP, DK, Együtt, PM, Liberálisok – kötelességüknek tartották, hogy ha esélytelenül is, de indítsanak egy ellenjelöltet a kormányoldal jelöltjével szemben. Hiszen nem engedhetik meg azt a szégyent maguknak, hogy a szerintük diktatórikus, idegen- és migránsgyűlölő, fasiszta és náci, rasszista és antiszemita stb. kormányzattal szemben ne vegyék fel a harcot, hiszen meg kell mutatniuk ország-világ előtt, hogy nem engednek a 18-ből és a 19-ből.Második megközelítésben azonban máris fontos ellentmondással találjuk szembe magunkat. Azzal mégpedig, hogy Majtényi László minden eddigi nyilatkozatában azt hangsúlyozta, hogy a jelenlegi szisztéma valójában már nem demokrácia és nem jogállam; ebből a kiindulópontból azonban nyilván az következhetne, hogy az államfőválasztásokon való indulása megengedhetetlen. Majtényi László azonban mégis vállalta a megmérettetést, ami után két eset lehetséges.
A másik lehetőség az, hogy Majtényi László nem beszél őszintén, valójában nem gondolja komolyan, hogy Magyarországon megszűnt a demokrácia, s ezért indul a köztársaságielnök-jelölti versenyben. Utóbbi lehetőség viszont a baloldal jelöltjének szavahihetőségét rombolja porig, s emiatt válik az indulása – finoman szólva is – ellentmondásossá.
Nos, jómagam ez utóbbira gondolok. Annál is inkább, mert az utóbbi hetekben és napokban napvilágot látott az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet költségvetése, s feketén-fehéren kiderült, hogy az intézet lényegében véve Soros György dollármilliárdos, tőzsdespekuláns pénzéből él már évek óta, másképpen, Soros György tenyeréből eszik az intézet. Meg kell kérdeznem szerényen: ha egy intézetet, vagy bármilyen szervezetet döntő mértékben egy külföldi személy finanszíroz, akkor elképzelhető-e az, hogy a fontos döntéseket nem a külföldi személy, esetünkben Soros György határozza meg? S vajon az fontos döntésnek számít-e egy közpolitikai intézet életében, hogy annak elnöke a baloldali és liberális pártok támogatásával induljon a köztársaságielnök-választáson?”