Európai vs. kínai autógyártók: Teljes leválás vagy még szorosabb összefonódás?
Kína azonban olyat tett, amit minden értelemben el kell ismerni.
Igenis társadalmi szintű, kollektív betegségről van szó olyankor, mikor reális alternatívaként merül fel a demográfiai problémák bevándoroltatással való megoldása.
„A kollektív önutálat és az individuum túlzott szeretetének közvetett indikátora a születések számának drasztikus csökkenése is. Természetesen rengeteg előnye van a fejlett nyugati világ vívmányainak, álságos lenne például azt állítani, hogy ne érintene engem is főként pozitívan a posztadoleszcencia jelensége. Mégis látszik, hogy a migráció egy olyan téma, ami alapjaiban rengeti meg a korábban gránitszilárdságúnak hitt alaptételeket, rámutat a nyugati civilizáció gyógyítható, azonban halálosnak tűnő betegségére.
Mert igenis társadalmi szintű, kollektív betegségről van szó olyankor, mikor reális alternatívaként merül fel például a demográfiai problémák bevándoroltatással való megoldása, vagy az, hogy miért védenénk kerítéssel a határainkat, mikor az – állítólag – úgysem fogja megállítani az embertömegeket!
Természetesen mai szemmel nézve gyarló és kegyetlen dolog volt mind a világ gyarmatosítása, mind pedig a 20. század szörnyűségei, azonban ezért Európa 21. századi polgárai nem felelősek. Ezt pedig jó lenne, ha mindenki tudatosítaná magában, mert a túlkompenzálással több kárt tudnak okozni, mint hasznot.”