Románia azért kapta ajándékul Sztálintól Észak-Erdélyt, hogy lenyelje a kommunizmust – kérdés, hogy most „robban-e a puliszka?”
A legjobb politikai barométer a világban a román politika mozgása: ahová áll, ott mindenképpen fordulat várható.
Abból, hogy Orbán szerint az autokrácia jobb, mint a demokrácia, csak egy dolog következhet: Orbánnak a demokrácia eltörlését kell javasolnia, mert ha ezt nem teszi, akkor nem javasolja azt, ami szerinte jobb politikai rendszer.
„Abból, hogy Orbán szerint az autokrácia jobb, mint a demokrácia, csak egy dolog következhet: Orbánnak a demokrácia eltörlését kell javasolnia, mert ha ezt nem teszi, akkor nem javasolja azt, ami szerinte jobb politikai rendszer. Hangsúlyozom: a demokrácia mellett egyetlen érvet sem említett a miniszterelnök, ellene hármat is: nem sikeres, nincs benne cselekvés, nincs benne energia.
Az autokrácia bevezetése ugye azt jelenti, hogy nem lenne szükség a népre, választásra, ellenzékre, sőt több pártra sem. A népnek nem kell okoskodnia, a Pártnak nem kell sem vele, sem az ellenzékkel vitatkozni, az energiáit a cselekvésre fordíthatja, így lehet egy sikeres ország irányítója. Az autokratikus rendszer három előnye egy mondatba sűrítve, politikai modellként ezt jelenti. Ismerős ez valahonnan?
Mégis hogy lehet erről a modellről pozitívan nyilatkozni ugyanabban a beszédben, amelyben a miniszterelnök sikerként könyveli el annak az Alaptörvénynek az elfogadását, amely szerint Magyarország demokratikus jogállam, amely államszervezetének demokratikus működése felett a köztársasági elnök őrködik, és amelyben a sajtó közreműködik a demokratikus közvélemény kialakításában, és amely szerint 1989-ben a demokratikus átmenet történt meg, és amely szerint ma ott vagyunk, ahol ’89-ben szerettünk volna lenni?”