Atomcsend

2013. december 19. 08:40

Lehetséges-e agyonhallgatni, parlamenti felhatalmazás nélkül elkezdeni és a választók torkán ledugni egy minimálisan is a GDP 10-12 százalékát igénybe vevő, állami részvételű óriásberuházást?

2013. december 19. 08:40
Hargitai Miklós
Hargitai Miklós
NOL

„Lehetséges-e agyonhallgatni, parlamenti felhatalmazás nélkül elkezdeni és a választók torkán ledugni egy minimálisan is a GDP 10-12 százalékát igénybe vevő, állami részvételű óriásberuházást? Az Orbán-kabinet válasza: mi az hogy, nagyon is! 

A recept egyszerű: a parlamenti kérdésekre és interpellációkra (üzleti titokra hivatkozva) nem válaszolunk, a nem kormánypárti vezetésű szakbizottságok meghallgatásainak napirendjén meg sem szavazzuk a témát, a Fidesz-közeli ombudsmannak pedig odaszólunk, hogy ne jöjjön a parlament közelébe. Legalább akkor ne, amikor a plenáris ülésen kellene beszámolnia róla, hogyan szabotálhatja el a kormány az országgyűlési biztos elődjének a paksi bővítés politikai és szakmai nyilvánosságára vonatkozó ajánlásainak teljesítését.

A felsorolás minden eleme külön-külön is skandalum egy demokráciában, de talán a legutóbbi a legbotrányosabb. Székely László alapjogi biztos augusztusi megválasztásakor sokan húzták a szájukat, mondván: a teljes közéleti pályafutását a jelenlegi kormánypárt hatósugarában töltő új ombudsman eddig jóval több lojalitást mutatott Orbán Viktor iránt, mint amennyi jártasságot az alapjogok képviseletében. Arra viszont valószínűleg még a fanyalgók sem gondoltak volna, hogy az első adandó alkalommal ilyen látványosan eliszkol a felelősség elől, amikor az alkotmányos teendői (az állampolgári jogok védelme) miatt szembe kellene fordulnia az őt pozícióba segítő hatalommal.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Cafka Margit
2013. december 19. 15:05
nukleáris ügyekben a Teller levelek óta talán mégsem a Népszabadság az illetékes....
states
2013. december 19. 12:50
Szegény Népszabó, amikor éppen nem az egyre fogyatkozó példányszámait, és eltűnt olvasóit számolgatja, akkor ilyen baromságokat írogat.
Kvasztics Fedor
2013. december 19. 11:14
A paksi erőmű szakmai kérdés, pillanatnyilag nincs értelmes alternatívája. Saját termelésű energiára meg továbbra is szükségünk lesz, bár lehet, hogy egyesek megint a kiszolgáltatottságot erőltetnék, saját lobbi érdekeiket tolnák előtérbe. A megoldás viszont nem a kibicekre, hanem a kormányra vár.
Odoaker
2013. december 19. 10:28
Miért, Paks megépítésénél volt parlamenti felhatalmazás?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!