„Az orbáni rendszerkritika azonban nagyon széles, többirányú, így kevéssé látható, hogy miről szólna egységében. Miként állítaná vissza az alkotmánybírák felügyelte elitista demokráciát, és növelné közben a nép közvetlen hatalmát? Miként szeretné nagyon a piacgazdaságot, és közben akarná azt nemzeti és/vagy ökologiai szempontból korlátozni? Miként aggódna a túl balos, túl hatvannyolcas, túl multikulti, túlarabosodó (?) Európa miatt, s lenne közben antiglobalista, antiatlantista, anticionista? Miként akarná – és akarná-e egyáltalán – Magyarországot dekolonializálni? Ès meghagyná-e a neoliberális egykulcsos adót vagy elvetné? Támogatná-e a jelenlegi, neoliberális, föderális Európa-terveket vagy erős nemzetállamokat, esetleg szociális alapokon egyesülő Európát akarna?
Az Orbán-rendszerrel szemben álló hivatalos ellenzék alternatívája valóban annyi, hogy ne Orbán legyen a miniszterelnök, mert csak. A rendszerkritikus ellenzék ennél tovább megy, s meg tud nevezni jó okokat arra, hogy miért ne a jelenlegi rendszerben éljünk. De egységes alternatívát, ha komolyan veszik magukat, nehezen tudhat egy konzervatív-liberális Sólyom László vagy egy bázisdemokratikus, balpopulista Istvánffy András állítani.
Egyetlen reményünk, hogy a magyar politikában ritkán szokták komolyan venni magukat a politikusaink. Így a Rendszerkritikusok Nagy Liberális, Kapitalista, Jogállampárti, Antiliberális, Baloldali, Jobboldali, Piackritikus Koalíciójának is (Egyéb2014) lehet még esélye ott lennie, ott maradnia a 2014 utáni Országgyűlésben.
És akkor összezárva képviselhetik mindazt, amire egy normális országban különböző pártok szerveződnek.”