Két kormányfő már bukott: ki lesz a harmadik?

2011. november 11. 08:57

Kérdés, hogy Európa máris nincs-e végzetes késésben?

2011. november 11. 08:57
Hörcher Ferenc
Mos Maiorum

„Nem véletlen, hogy Angela Merkel német kancellár egyre nyíltabban utal rá, a helyzet orvoslásához szokatlan eszközöket is igénybe kell venni. Ezek közé tartozhat szerinte az európai alkotmányos szerződés megváltoztatása, ami cselekvőképesebbé teheti Európát a közösség egészét veszélyeztető egyes államok vonatkozásában, és összehangoltabb gazdaságpolitikát eredményezhet. Másrészt kifejezetten arra is célzott, hogy »Felelősségünk nem ér véget országaink határainál«, ami egyértelműen a nemzeti szuverenitás újabb korlátját jelentheti, nyilván vészhelyzetben, felhatalmazva az európai vezetőket a határokon túli beavatkozásra is. Ami arra is emlékeztethet bennünket, hogy a vészhelyzet, vagy az arra való hivatkozás olyan lépések megvalósítását is elősegítheti, amelyek normális viszonyok közepette elképzelhetetlenek lennének a politikai hatalom számára.

Ám kérdés, hogy Európa máris nincs-e végzetes késésben, ahogy erre Soros György utalt nemrégiben tartott előadásában és a Le Monde-nak adott interjújában. Ha viszont így állna a helyzet, akkor a következő eseményeket már elég nehéz prognosztizálni – hogy ki (melyik nemzetgazdaság melyik politikai vezetője) lesz a következő áldozat, s hogy a dominó effektus hol is állhat majd meg.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
simonvitéz
2011. november 11. 11:59
igen, igen. es emlekszunk meg arra mit is kapott Orban amikor par honapja Tusnadfurdon arrol beszelt, hogy nyugati vizeken hajozunk, de vitorlainkat keleti szel fujja? ugye ugye? volt o minden! elarulja Europat, a kommunista kinahoz torleszkedik. es hogy hogy nem csak par honap telik el, es az europai allamok csusznak masznak kina elott egy kis segilyert. undormany ez az egesz!FELMONDANI AZ ADOSSAGOT!nincs ertelme tovabb fizetni, bar nyilvan meg kell varni mig a digok cselekszenek (remeljuk nemsokara..)
slomovicz
2011. november 11. 11:33
A cikkhez szólva, Jalta után minden európai ország- mélyen kussoljon- a Magyar belügyek és magyar gazdaság politika kapcsán. Az -hogy az utóbbi nyolc évben találtak- a neoliberális európai üzleti körök- magyarországon, egy hazaáruló, kormányt - még nem jelenti - ez örökké igy lesz! Az SZDSZ kihullása, az MSZP megsemmisitő választási veresége mind azt jelenti hogy Magyarországnak , csak a saját üzleti , gazdasági érdekeit kell vigyelembe venni . Ezt akarják a választók, a józan nagy többséget kitevő emberek. Orbán Viktor ismét jó helyzetfelismerésről tett tanúbizonyságot , amikor az EU széteséséről, és nehézkes helyzetfelismeréséről beszél. Meggyőzödésem hogy a szociális piacgazdaság, mindaddig amig a neoliberális haszonérdekű üzleti körök szét nem verték , szerkezetét, a háború utáni legjobb gazdasági rendszer ma. Elég csak az 1950- 60 évek közötti német gazdasági csodára gondolni. A szociális piacgazdaság elve jó, de az EU tétlenül nézte 2008- tól a pénzügyi befektetök , alaptalan spekulációit, amelyen egyesek mások kárára jól meggazdagodtak. A polgári kormány helyesen teszi amikor a válság idején az ördöggel is kereskedik, ha kell- ha lehet. Kina- és emberi jogok? Talán kérdezzük meg az USA-t? :-)
simonvitéz
2011. november 11. 11:28
Az a problema hogy a nemzetkozi penzugyi hatterhatalom elkuldte Orbannak a selyemzsinort a folyamatosan 300 folott tartott euroval. kernek szepen tippeket mikor volt utoljara ilyen magasan az euro. nos, kurcsany ferenc 2009. marciusi tavozasa elott 2 hettel!kurcsany ertett is a szobol (arfolyambol) es vette a kalapjat. (nyilvan nem akarta megvarni, mi var ra ha nem teszi). Orban eseteben bonyolultabb a helyzet, mivel azt a penzugyi hatterhatalom is latja, hogy o utana mar majdnem bizonyosan egy radikalisabb hatalom venne at a kormanyzast. Ne legyenek illuzioink, Vona miniszterelnoksege alatt az euro tartosan 400korul lenne, anelkul mielott barmit, ertsd BARMIT bejelentene az esetleges jobbik kormany. persze konnyen elofordulhat hogy akar egy honap mulva mar nem az eurohoz fogjuk viszonyitani a forinto.
Soma
2011. november 11. 10:21
A domino - effektus nem fog megállni, mindaddig, amíg egy felesleges ember is lesz a Földön. A kiválasztás joga pedig a világkormány kompetenciája lesz. Ennek aztán lehet nagyon örülni! Tartok tőle, hogy Magyarország nem az által lesz megmentve, hogy újra visszahozzák az MSZP-SZDSZ garnitúrát. A világ globalizálódott, az összefogás és az életképesség meg maradt a régiben. Innen könnyű jósolni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!